Marmaris’te böylesi ilk kez görüldü. Turist gibi Marmaris’i dolaştılar!

  • Nisan 24, 2020
  • 1
  • 16031 Görüntüleme

Sokağa çıkma kısıtlaması sebebiyle boşalan sokaklar hayvanlara kaldı!

Muğla’nın Marmaris ilçesinde, daha önce bu aylarda turistlerin yoğun olarak görüldüğü sokaklarda yaban domuzları ‘ailecek’ dolaşmaya başladı.

GÜPEGÜNDÜZ BÖYLESİ İLK KEZ!

Çok sayıda konaklama tesisinin bulunduğu ilçe merkezindeki Siteler Mahallesi’ni çevreleyen ormanlık alandan çıkarak sokaklarda dolaşırken videoya çekilen 3’ü yetişkin, 20’si yavru toplam 23 yaban domuzu sosyal medyada gündem oluşturdu. Bir vatandaşın evinden çektiği 23 hayvanın, bugün öğlen saatlerinde, normal şartlarda turizm sezonunda yabancı tatilcilerin tercih ettiği küçük bir otelin önünden geçtiği sırada çekilen görüntü, mizah konusu da oldu. Bir internet kullanıcısı görüntüden kestiği fotoğraf karesinin üzerine ‘Marmaris’ ve ‘Covid 19’ etiketlerini ve şu sözleri ekleyerek paylaştı: “Havaların ısınmasıyla birlikte ilk turist kafilesi geldi. Dağ köylerinde ikamet ettikleri öğrenilen 20 kişilik ekip, denizin ve güneşin tadını çıkardı.”

Bu haber de ilginizi çekebilir  Marmaris Değirmenyanı Köylüleri Evlerini Terketmiyor

Çevre sakinleri mahallede yaban domuzu görmeye alışık olduklarını ancak böylesiyle ilk kez karşılaştıklarını belirterek, şu ifadeleri kullandı: “Yıllardır ormanlık alan ile yol arasındaki çöp. konteynırlarının çevresinde yiyecek arar yada bazı hayvanseverlerin kendileri için bıraktıkları yiyeceklerle beslenir, ormana ger dönerlerdi.. Ancak koronavirüs salgını süresince, özellikle sokağa çıkma yasağı olduğu günlerde mahalle aralarına girmeye başladılar”

 

Ender TÜRKKAN – MarmarisLIFE


Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

1 comment on “Marmaris’te böylesi ilk kez görüldü. Turist gibi Marmaris’i dolaştılar!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir