‘Domuzlar Şehre İnmesinler’ Diye Çalışıyorlar!

  • Nisan 25, 2020
  • 0
  • 1120 Görüntüleme

Bodrum’da Domuzların Şehre İnmemesi İçin Çalışmalar Başladı!

 

Sokağa çıkma kısıtlaması sebebiyle boşalan sokaklar hayvanlara kaldı! Bodrum Belediyesi aç kalan domuzlar mahalle aralarına inmesinler diye çalışma başlattı.

Marmaris’te, daha önce bu aylarda turistlerin yoğun olarak görüldüğü sokaklarda yaban domuzları ‘ailecek’ dolaşmaya başladı.

Çok sayıda konaklama tesisinin bulunduğu ilçe merkezindeki Siteler Mahallesi’ni çevreleyen ormanlık alandan çıkarak sokaklarda dolaşırken videoya çekilen 3’ü yetişkin, 20’si yavru toplam 23 yaban domuzu sosyal medyada gündem oluşturdu. Bir vatandaşın evinden çektiği 23 hayvanın, dun öğlen saatlerinde, normal şartlarda turizm sezonunda yabancı tatilcilerin tercih ettiği küçük bir otelin önünden geçtiği sırada çekilen görüntü, geniş yankı uyandırdı.

Bu sabah da Bodrum Belediyesi yaban domuzlarıyla ilgili açıklama ve paylaşımda bulundu.

Ekiplerin, bir yandan da aç kalan domuzların mahalle aralarına inmemeleri için çalışmalarını sürdürdüğü belirtilen açıklamada şu sözlere yer verildi.

Bu haber de ilginizi çekebilir  Yaya Geçidi Mi Motosiklet Yolu Mu!

“Belediyemiz, aç kalan yaban domuzlarının mahalle aralarına inmemeleri için çalışmalarını sürdürüyor.

Bu kapsamda, Temizlik İşleri Müdürlüğü ile Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekiplerimiz ortak çalışmayla, pazar yerlerinden toplanan gıda atıklarını yaban domuzlarının geçiş güzergahlarına bırakıyor. Bir yandan korona virüs (Covid-19) salgınıyla mücadele eden ekipler, bir yandan da aç kalan domuzların mahalle aralarına inmemeleri için çalışmalarını sürdürüyor.”

Ender TÜRKKAN – MarmarisLIFE

Fotoğraflar: Bodrum Belediyesi

 

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir