Nöbetçi Eczaneler


4 Nisan 2020 Cumartesi
08:00-08:00 (ertesi gün)
SİTELER Eczanesi
Kenan Evren Bulvarı No:72/2 Otel Emre Altı Siteler Marmaris / Muğla
0252 417 43 12

4 Nisan 2020 Cumartesi
08:00-08:00 (ertesi gün)
SÖĞÜT Eczanesi
Çıldır Mahallesi, Org. Mustafa Muğlalı Cd. No:72, 48700 Marmaris/Muğla
0252 412 00 45

Marmaris Nöbetçi Eczane

Marmaris’te nöbetçi eczane her gece iki tane olmak üzere görev yapmaktadır. Nöbetçi eczane çalışma saatleri, gündüz çalışma saatlerine göre ayarlanır. Marmaris’te eczanelerin çalışma saatleri yaz aylarında gelen turistlerle artan nüfusun ihtiyacını karşılamak için uzatılmıştır. Eczanelerin Yaz aylarında hafta içi (Cumartesi günü dahil) 21:00 da kapandığı Marmaris’te, nöbetçi eczaneler 21:00’dan ertesi sabah 8:00’ a kadar görev yapmaktadır. Pazar günleri ise nöbetçi eczaneler, yirmidört saat nöbet tutup ertesi gün de normal mesailerine devam etmektedirler. 

Kış Sezonunda Marmaris Nöbetçi Eczaneleri Çalışma Saatleri

Kış aylarında memleketlerine giden misafirlerimizin ardından, eczanelerin gündüz çalışma saatleri kısalır ama bundan dolayı Marmaris nöbetçi eczanelerin mesaileri uzar.Turizm sezonunun ardından başlayan bu aylarda, nöbetçi eczaneler, hafta içi (Cumartesi hariç) 18:30 dan sonra göreve başlarlar. Yine bu aylarda Cumartesi günleri nöbetçi eczaneler yirmi dört saat nöbet tutmaktadırlar. Cumartesi günü görev yapan nöbetçi eczane, Pazar günü sabah 8:00 da kapanır. Pazar günü 8:00 da açılan nöbetçi eczaneler, yine yaz aylarında olduğu gibi 24 saat nöbet tutup, ertesi gün görevlerine normal bir şekilde devam etmektedirler. 

"Eczacılık Sorumluluk İster, Lütfen Yardımcı Olun!"

Yukarıda anlattığımdan da anlaşılacağı gibi Marmaris’te nöbetçi eczaneler uzun ve yorucu bir mesai süreci yaşamaktadırlar. Bu yüzden nöbetçi eczaneye gelen vatandaşlarımızın, eczanede görev yapan eczacı ve eczane teknikeri olan kişilere karşı empati yaparak, yaşanacak olan aksaklıklarda anlayışlı olmaları gerekmektedir.Nöbetçi eczaneler, tıpkı hastanelerin acil servisleri gibi hayat kurtarıcıdır. Yaşamınıza ait doktorun reçete ettiği ürünleri yani acil ihtiyaçlarınızı karşılamakla sorumlu olan nöbetçi eczaneler, Marmaris’te yaşam kalitenizi artıracak, hastalık sürecinizi atlatmanızda yardımcı olacak ürünler hususunda da yardımcı olmaktadırlar.

Reçeteler kağıt ve elektronik olmak üzere iki çeşit olabilir. Kağıt reçetelerin arkalarına isim, soy isim, telefon numarası, T.C. kimlik numarası yazmayı ve imza atmanız gerekmektedir. Marmaris’te nöbetçi eczaneye giderken, hasta sizseniz kendinize ait üzerinde  T.C.  kimlik numaranız yazılı kimliğinizi, hasta yakınınız ise hem kendi kimliğinizi hem de hastanın kimliğini getirmeyi unutmayınız. Reçetesiz satılamayan, antibiyotik, antidepresan, renkli reçeteye tabi, kontrole tabi ilaçlar gibi ilaçları reçetesiz almak için ısrarcı olmayınız.

Marmaris’te Nöbetçi Eczane’ye hiç ihtiyacınız olmaması dileğiyle, Sağlıklı günler dilerim. 

Alaattin Yeşilyurt - Yeşil Eczane / Armutalan - Marmaris