3 Aralık 2022 Cumartesi
Marmaris Nöbetçi Eczane

Sultan Eczanesi
Hatipirimi Mahallesi, Yeni Datça Yolu Bulvarı, Öniz Apt. No:91/Z-1 Marmaris / Muğla
(Marmaris Devlet Hastanesi karşısı)
0 (252) 412-85-65

Alper Eczanesi
Siteler Mahallesi, Kemal Seyfettin Elgin Bulvarı. No:72/4 Marmaris / Muğla
(Migros yanı, MGM Outlet çaprazı)
0 (252) 417-45-80

Bu sayfada bugün mesai bitiminden, yarın sabaha kadar açık olan Marmaris nöbetçi eczanelerinin listesini bulabilirsiniz. Bazı eczaneler, gece boyu nöbet tutmuyor olabilir; bazıları ise icap nöbeti tutuyor veya mücbir bir sebeple nöbet başında bulunamıyor olabilir. Bu nedenle eczaneye gitmeden önce telefonla açık olduğunu teyit etmeniz tavsiye olunur.

Marmaris Nöbetçi Eczaneleri

Marmaris’te nöbetçi eczane her gece iki tane olmak üzere görev yapmaktadır. Nöbetçi eczane çalışma saatleri, gündüz çalışma saatlerine göre ayarlanır. Marmaris’te eczanelerin çalışma saatleri yaz aylarında gelen turistlerle artan nüfusun ihtiyacını karşılamak için uzatılmıştır. Eczanelerin Yaz aylarında hafta içi (Cumartesi günü dahil) 21:00 da kapandığı Marmaris’te, nöbetçi eczaneler 21:00’dan ertesi sabah 8:00’ a kadar görev yapmaktadır. Pazar günleri ise nöbetçi eczaneler, yirmidört saat nöbet tutup ertesi gün de normal mesailerine devam etmektedirler.

Kış Sezonunda Marmaris Nöbetçi Eczaneleri Çalışma Saatleri

Kış aylarında memleketlerine giden misafirlerimizin ardından, eczanelerin gündüz çalışma saatleri kısalır ama bundan dolayı Marmaris nöbetçi eczanelerin mesaileri uzar.Turizm sezonunun ardından başlayan bu aylarda, nöbetçi eczaneler, hafta içi (Cumartesi hariç) 18:30 dan sonra göreve başlarlar. Yine bu aylarda Cumartesi günleri nöbetçi eczaneler yirmi dört saat nöbet tutmaktadırlar. Cumartesi günü görev yapan nöbetçi eczane, Pazar günü sabah 8:00 da kapanır. Pazar günü 8:00 da açılan nöbetçi eczaneler, yine yaz aylarında olduğu gibi 24 saat nöbet tutup, ertesi gün görevlerine normal bir şekilde devam etmektedirler.

“Eczacılık Sorumluluk İster, Lütfen Yardımcı Olun!”

Yukarıda anlattığımdan da anlaşılacağı gibi Marmaris’te nöbetçi eczaneler uzun ve yorucu bir mesai süreci yaşamaktadırlar. Bu yüzden nöbetçi eczaneye gelen vatandaşlarımızın, eczanede görev yapan eczacı ve eczane teknikeri olan kişilere karşı empati yaparak, yaşanacak olan aksaklıklarda anlayışlı olmaları gerekmektedir.Nöbetçi eczaneler, tıpkı hastanelerin acil servisleri gibi hayat kurtarıcıdır. Yaşamınıza ait doktorun reçete ettiği ürünleri yani acil ihtiyaçlarınızı karşılamakla sorumlu olan nöbetçi eczaneler, Marmaris’te yaşam kalitenizi artıracak, hastalık sürecinizi atlatmanızda yardımcı olacak ürünler hususunda da yardımcı olmaktadırlar.

Reçeteler kağıt ve elektronik olmak üzere iki çeşit olabilir. Kağıt reçetelerin arkalarına isim, soy isim, telefon numarası, T.C. kimlik numarası yazmayı ve imza atmanız gerekmektedir. Marmaris’te nöbetçi eczaneye giderken, hasta sizseniz kendinize ait üzerinde  T.C.  kimlik numaranız yazılı kimliğinizi, hasta yakınınız ise hem kendi kimliğinizi hem de hastanın kimliğini getirmeyi unutmayınız. Reçetesiz satılamayan, antibiyotik, antidepresan, renkli reçeteye tabi, kontrole tabi ilaçlar gibi ilaçları reçetesiz almak için ısrarcı olmayınız.

Marmaris’te Nöbetçi Eczane’ye hiç ihtiyacınız olmaması dileğiyle, Sağlıklı günler dilerim.

Alaattin Yeşilyurt – Yeşil Eczane / Armutalan – Marmaris

Bu içeriği paylaşın
Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır.
Kabul Et
Geri Çevir