Zeybek: Türkiye Hukuk devletinden uzaklaşmakta.

  • Nisan 4, 2020
  • 0
  • 208 Görüntüleme

CHP İstanbul Milletvekili Gökan Zeybek, 31 Mart yerel seçimleri sonrasında Marmaris Belediye Başkanı olan Mehmet Oktay’ı makamında ziyaret ederek kendisini kutladı. Marmaris Life için özel açıklama yapan CHP İstanbul Milletvekili Gökan Zeybek “Türkiye hızla hukuk devletinden uzaklaşmakta. İktidar Egemenliğin kayıtsız şartsız milletin ve milletin iradesinin temsil edildiği seçim sandıklarındadır sürecinden uzaklaşma gayreti, içerisindedirler” dedi
31 Mart Pazar günü gerçekleşen yerel seçimler sonrasında Marmaris Belediye Başkanı olan Mehmet Oktay, göreve gelmesi sonrasında tebrik ziyaretlerini kabul etmeye devam ediyor. CHP İstanbul Milletvekili Gökan Zeybek’te Marmaris’e gelerek yeni belediye başkanı seçilen Mehmet Oktay’ı tebrik ederek seçim süreci değerlendirmesi yaptı. Mehmet Oktay’ı ziyaret eden Gökan Zeybek’e CHP Marmaris İlçe Başkanı Fatme Gebeş Çimen’de eşlik etti. Bir süre Mehmet Oktay’la sohbet eden CHP İstanbul Milletvekili Gökan Zeybek önümüzdeki dönem içerisinde yapılacak olan çalışmalar ve projeler hakkında da bilgi aldı.
Marmaris Life’a özel bir açıklama yapan CHP İstanbul Milletvekili Gökan Zeybek Genel Merkezden gelen ilk milletvekili olmaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek “Marmaris bizim çok önem verdiğimiz ülkemizin dünyaya açılan bir yüzü. Marmaris belediyesinin toplumcu, halkçı ve sosyal belediyecilik anlayışı ile yönetilmesi gereklidir. Marmaris Belediyesi ile ilgili seçimlerden önce aldığımız eleştirilerin ve sorunların artık yapılacak çalışmalar ile ortadan kaldırılacak olması da bizi son derece mutlu ediyor. Artık insan lar serbestçe belediye binasına girebiliyorlar. Herkes bu durumdan son derece mutlu. 2024 yılına kadar yapılacak tüm projelerde Ankara’da ne gerekiyorsa tüm desteğimizi vereceğiz ve hizmete destek olacağız” dedi
31 Mart yerel seçim sürecinde İstanbul 2. Seçim Bölgesi Koordinasyon Başkanlığını yürüten CHP İstanbul Milletvekili Gökan Zeybek, yerel seçimlerde büyük bir çalışma yapıldığını ifade ederek sözlerini şöyle sürdürdü. “105 gün süreyle Ekrem İmamoğlu ile birlikte büyük bir kampanya yürüterek çalıştık. Seçimlerin başında İstanbul’u alabilir miydik diye bizde düşünüyorduk. Aslına bakarsanız ihtimaller çok düşüktü..Ancak Ekrem beyin performansı, örgütümüzün çalışması, İYİ parti ittifakımızda onların bize verdiği desteklerle yoğun şekilde çalıştık. 105 gün süren kampanyada başarılı çalışma ve topluma verdiğimiz mesajlar ile sonucu gördük. İtirazlar sonrasında yeniden sayımlar yapılıyor. Büyük ihtimalle Pazar akşamı artık sayımlar bitecek ve resmi tutanaklar imzalanacak. Ekrem İmamoğlu mazbatasını alacak ve İstanbul’a hizmet etmeye başlayacak”
Türkiye hukuk devletinden uzaklaşmakta
“Tabiki bir hukuk devletinde olsaydık su anda kadar çoktan mazbatasını almıştı. Ancak Türkiye Hukuk devletinden hızla uzaklaşmakta. Türkiye’de iktidar, sandıkta yönetimlerin belirlendiği, egemenliğin kayıtsız şartsız milletin ve millet iradesinin temsil edildiği seçim sandıklarındadır, sürecinden maalesef uzaklaşma gayreti, içerisindedirler. Bu manada Anadolu Ajansı kendisine alet etti. Cumhuriyetle yaşıt Anadolu Ajansı’nı siyasi emelleri için kötü bir şekilde kullandılar. Umarım Yüksek Seçim Kurulu, adaletin ve hukukun en üst seviyede temsil edildiği, seçimin, seçmenin ve adayların haklarını en üst seviyede koruyan bu kurul yasaların kendisine verdiği yetkiyi kullanmalı. Bundan önce dönemlerde olduğu gibi karar vermeli ve Ekrem İmamoğlu’nun mazbatasını teslim etmeli”

Bu haber de ilginizi çekebilir  İçmeler'de Kabus Gecesi

 

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir