Sezon Aralık’a Kadar Devam Edebilir!

  • Eylül 9, 2020
  • 0
  • 519 Görüntüleme

Marmaris’te Turizm Sezonu Aralık’ta Da Sürebilir

İskoçya, Galler ve İngiltere, Yunanistan’dan dönenlere de karantina uygulamaya başlayınca, tatilciler ve tur operatörleri  rotayı Türkiye’ye çevirdi. Bu durum, Ada ülkelerinin Türkiye’deki en gözde tatil merkezi Marmaris’in yoğun ilgi görmesine sebep oldu. İlçede sezonun Kasım sonuna süreceği, Aralık ayında da devam edebileceği belirtildi.

Yunanistan’ın Zente Adası’ndan dönen TUI uçağındaki 7 yolcuda koronavirüs tespit edilmesi üzerine, İskoçya ve Galler yeni ‘karantina’ kararları aldı.

Geçtiğimiz hafta önce İskoçya, sonra Galler, Yunanistan’dan ve Yunan adalarından dönen yolcuların kendilerini 14 gün karantinaya alınacaklarını açıkladı, ardından da karar uygulamaya konuldu.

Tatil dönüşü iki hafta karantinada kalmak istemeyen Gallerliler ve İskoçların yanı sıra Ada’nın diğer ülkesi İngiltere’deki turistler de arka arkaya Yunanistan tatillerinden vazgeçmeye başladı.

Turizmciler, Büyük Britanya ile Yunanistan arasındaki turizm hareketliliğinin önemli bir bölümünün Türkiye’ye kaydığını açıkladı.

En Yoğun İlgi Marmaris’e

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı ve Güney Ege Otelciler Birliği (GETOB) Başkanı Bülent Bülbüloğlu, Dünya devi tur operatörü TUI’nin Birleşik Krallık’tan Yunanistan’a seyahat eden uçaklarının rotasını Türkiye’ye çevirdiğini söyledi. Bülent Bülbüloğlu,  şöyle konuştu:  “Galler ve İskoçya’nın kararlarının ardından TUI’nin tutumu, Dalaman bölgesi özellikle de Adalıların Türkiye’deki gözdesi Marmaris’teki rezervasyonları hareketlendirdi. İngiltere Hükümeti  daha önce de aralarında İspanya , Faransa ve Hırvatistan gibi önemli turizm ülkelerini de karantina listesine almıştı. Bu ülkelere gitmeyi planların bir kısmı da rotalarını Türkiye’ye çevirmişti.  Tüm bu gelişmeler, en çok Marmaris’in ilgi görmesine sebep oldu.”

Bu haber de ilginizi çekebilir  Marmaris’te Baca Yangını Çıktı Ortalık Duman Altında Kaldı

Bülbüloğlu,  ilçedeki otellerin doluluk oranlarının sorulması üzerine, Marmaris’te kapılarını açmış bulunan 4 ve 5 yıldızlı nitelikli konaklama tesislerinin bazılarının doluluğunun yüzde 70’ler civarında olduğunu kaydetti.

Sezon Aralık’ta Da Devam Edebilir

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Marmaris Temsil Kurulu Suat Esin ise, sezonun Aralık ayında da devam edebileceğine işaret etti, şunları söyledi

“İngiltere’den 31 Kasım tarihine kadar bölgemize uçaklar gelmeye devam edecek. Daha önceki yıllarda bu kasım başına dek sürüyordu. Eğer biz ve tur operatörleri, gayret gösterirse Aralık’ta da turist gelmeye devam eder”

Haber ve Fotoğraf: Ender TÜRKKAN

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir