Yine Ciğerlerimiz Yanıyor | Ortacada 15 Hektar Orman Alanı Yandı

Yine Ciğerlerimiz Yanıyor | Ortacada 15 Hektar Orman Alanı Yandı

Muğla'nın Ortaca ilçesinde Gölbaşı köyü Kocabel mevkiinde dün akşam saatlerinde çıkar orman yangını yapılan müdahalelerle kontrol altına alındı.  Yangının 15 hektarlık alanda etkili olduğu belirtilirken. Söndürme çalışmaları ekiplerin çalışmaları ile devam ediyor. 
Muğla'nın Ortaca ilçesinde dün gece saat 23.00 sularında Gölbaşı Mahallesi Kocabel mevkisindeki ormanlık alanda ilk belirlemelere göre, yıldırım düşmesi sonucu orman yangını başladı.
Akşam saatlerinde Kuvvetli rüzgarın da etkisiyle yayılan alevlere, havadan helikopterlerle , karadan Muğla, Antalya, Denizli ve Burdur'dan gelen çok sayıda arazöz ve yangın söndürme işçileriyle müdahale edildi. 

Havadan ve Karadan Müdahale Devam Ediyor 

Muğla Orman Bölge Müdürlüğü yetkililerinden edinilen bilgiye göre, rüzgar nedeniyle yayılma eğilimi gösteren yangının kontrol altına alınması için çok sayıda ekip yönlendirildi. 25 arazöz 9 su tankeri 6 dozer ve 150 personel (122 yangın söndürme işçisi, 8 orman muhafaza memuru ve 20 orman mühendisi)  3 ilk müdahale aracı ,5 Pikap  ,13 Teknik Personel, 5 Memur ve gece boyunca yangının söndürülmesi için çalışması yaparken , sabah saatlerinden itibaren söndürme çalışmalarına toplam 10 helikopterle müdahaleye devam edildi. 
 

15 Hektarlık Alan Yandı

Yıldırım düşmesi nedeni ile çıkan orman yanğınında ilk belirlemelere göre 15 hektarlık bir alanın yangından etkilendiği bildirilirken, yapılan çalışmalar ve müdahale sonrasında, yangın öğlen saatlerinde kısmen kontrol altına alındı. Muğla Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri  yangının kontrol altına alınması konusunda yoğun çaba harcarken, ekipler yangın söndürme çalışmalarına devam ediyor. 

Sitemizdeki "MGC'den Eğitim İşbirliği” haberine buradan ulaşabilirsiniz...