Yıldız boksörler Marmaris’te ringe çıktı

  • Nisan 4, 2020

Türkiye Boks Federasyonu 2019 etkinlik takviminde yer alan  Yıldız Erkekler Türkiye Ferdi Boks Şampiyonası Marmaris Belediyesi Amiral Orhan Aydın spor salonunun ev sahipliğinde başladı. 15/16 yaş grubunda 13 siklette düzenlenen şampiyonaya 51 ilden 490 sporcu katılıyor.
Şampiyonanın açılış törenine Marmaris Kaymakamı Celalettin Yüksel, Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç ve Yönetim Kurulu üyelerinin yanısıra, Marmaris Belediye Başkan Yardımcısı Sedat Kirt, AK Parti Marmaris Belediye Başkan Adayı Serkan Yazıcı, AK Parti Marmaris İlçe Başkanı Osman Ülgen ve çok sayıda sporsever katıldı. İstiklal Marşı ve açılış seromonisi sonrasında şampiyonaya katılan genç boksörler hazırlanan 3 ringte müsabakalara başladılar. Gün boyu sürecek olan müsabakalar tüm spor severlere açık olarak gerçekleşecek.
Şampiyonada 17 AİBA, 10 milli, 6 MHK üyesi olmak üzere toplam  43 hakem görevalırken ringe çıkan genç sporcular madalya için yumruklarını salladılar. Yıldız Erkekler Türkiye Ferdi Boks Şampiyonasında final müsabakaları ise  17 Mart Pazar günü oynanacak. Final müsabakaları sonrasında dereceye giren sporculara ödülleri verilecek.

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.