Yıldırım Demirören İstifa etti.

  • Nisan 3, 2020
  • 0
  • 326 Görüntüleme
Yıldırım Demirören İstifa etti.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören, 26 Şubat 2012 yılından beri sürdürdüğü Federasyon Başkanlığından istifa etti. Demirören TFF internet sitesinden yaptığı duyuruda İddaa, Misli.com’un Demirören Holding bünyesine katılımından ve sözleşmelerin devri yasal olarak tamamlandığından dolayı görevinden istifa ettiğini açıkladı.
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören  imzalı yayınlanan  açıklamada “26 Şubat 2012’den beri sürdürmekte olduğum Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı’ndan İDDAA, Misli.com’un Demirören Holding bünyesine katılımından ve sözleşmelerin devri yasal olarak tamamlandığından dolayı istifa ediyorum.
Bugüne kadar şeref ve gururla taşıdığım bu milli görevi Türkiye ve dünya kamuoyunda tartışmalara mahal bırakmamak ve gölge düşürmemek gerekçesi ile bu kararı almış bulunmaktayım.
Yedi yıl boyunca Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı görevimde Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a desteklerinden ve güvenlerinden dolayı teşekkür ediyorum.
Ve birlikte çalıştığımız tüm Spor Bakanları’na, Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeleri’ne, kurullarda görev yapan tüm başkan ve üye arkadaşlarıma, Milli Takım teknik direktörleri ve oyuncularına, bu yolda desteğini esirgemeyen tüm kulüp başkanları ve yönetim kurulu üyelerine, spor camiasına, medyamıza çok teşekkür ediyorum.
Kamuoyuna en derin saygı ve sevgilerimle arz ediyorum” dedi.

Başkanlığa Hüsnü Güreli getirildi

Öte yandan TFF resmi internet sitesinde yapılan açıklamada Yönetim Kurulu’nun aldığı kararla, Haziran ayında yapılacak olan TFF Genel Kurulu’na kadar Türkiye Futbol Federasyonu’na Başkanvekili  Hüsnü Güreli’nin vekaleten başkanlık yapacağı duyuruldu.

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir