Yıl Sonuna Kadar Maske Takabiliriz

  • Haziran 15, 2020
  • 0
  • 299 Görüntüleme

Prof. Dr. Levent Yamanel: Yıl sonuna kadar maske takılabilir

Prof. Dr. Yamanel, “Aşı çalışmaları 1-1,5 sene sürüyor. Buna bağlı olarak en baştan beri süreci de hesaplarsak bu yılın sonuna kadar maske takacağımızı öngörebiliriz” dedi.

Akşam gazetesinden Hilal Yıldırım’ın haberine göre, Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi (GATA) Yoğun Bakım ve İç Hastalıkları Uzmanı ve Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Levent Yamanel, maske kullanımının en iyimser tahminle bile yılsonuna kadar süreceğini söyledi. Yamanel, “Şu an çok ciddi aşı çalışmaları yapılıyor. Fakat aşı çalışmaları 1-1,5 sene sürüyor. Buna bağlı olarak en baştan beri süreci de hesaplarsak eğer bu yılın sonuna kadar maske takacağımızı öngörebiliriz” dedi.

Kalabalık Yapmayalım!

Vatandaşa tedbirler konusunda gevşememe uyarısında bulunan Prof. Dr. Yamanel, “Ülkemizde ve dünyada henüz virüs sonlanmadı. Virüs sonlanana kadar mutlaka yeni normale alışmamız gerekiyor. Kontrollü sosyal hayat kurallarını unutmamamız gerekiyor. Bunların olmazsa olmazı maske takmak, maskeyle birlikte sosyal mesafeye uymak, el hijyenine ve diğer temizlik tedbirlerini uygulamamız gerekiyor. Ve kalabalık oluşturmayacak şekilde de davranmamız gerektiğini hiçbir zaman unutmamamız gerekiyor” diye konuştu.

Bu haber de ilginizi çekebilir  Ellere Var Da Bize Yok Mu!

Acil Değilse Adliyeye Gitmeyin

HSK Genel Kurulu kararıyla yapılan yargıdaki ertelemeler bugün sona eriyor. Yeni normale adım atan yargı dünyası duruşmalar, keşifler, icra takipleri, ihtar, şikâyet, itiraz gibi tüm işlemlerine kaldığı yerden devam edecek. Prof. Dr. Levent Yamanel “Acil işi olmayanın adliyelere gitmemesini öneriyorum” dedi. İstanbul Adalet Sarayı’na günlük 19 bin 964 kişi girebilecek.

Fotoğraf: Marmaris Life

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 × four =