Yazıcı’nın Mitingi Strateji mi? Hüsran mı?

  • Nisan 4, 2020
  • 0
  • 312 Görüntüleme

Yazıcı’nın Mitingi Strateji mi? Hüsran mı?

Yaklaşık iki aydır bugünleri bekledik! Mitingler işin en heyecanlı dönemi. Bütün Marmarisliler miting kalabalığının ne anlama geldiğini değerlendirecek kadar tecrübelendi. Özellikle bir önceki seçimde, “Doğan Tugay’ın mitingindeki kalabalığı gören, Ak Parti gelecek diyerek CHP’ye oyu bastı” yorumunu Marmarisli çocuklar bile yapıyordu.

Dolayısıyla bugünkü Serkan Yazıcı mitingi, öncekiyle kıyaslama açısından çok önemliydi. Kimisi “Doğan Tugay varken kazanamayan Ak Parti bir daha kazanamaz, kimisi de Serkan Yazıcı gibi güçlü bir ismin kazanması Marmaris’e büyük katkı sağlayacak, dolayısıyla daha çok oy alacak” yorumunu yapmaktaydı. Benim fikrim ise mevcut Muğla teşkilatı ve uzantıları görevde kaldıkça Ak Parti bu bölgeleri rüyasında görür. Bölgenin nabzını tutamayan, buranın insanlarının huyundan suyundan anlamayan, demografik yapısına zıt hareketler ve söylemlerde bulunanlar AK Parti il teşkilatında oldukça ne Marmaris’ten ne Muğla’dan istediği desteği alamaz. Ege başka bir memleket, Muğla bambaşka, Marmaris ise anlayamayacağı kadar uzak şu andaki yönetime! Derindir buralar, adamın boyunu aşar!

Mitingden Net Sonuç Çıktı; “Çok Zayıftı!”

İlk şoku atlattıktan sonra ilk yorumları yapmaya başladık arkadaşlarla. “Doğan Tugay’ın mitingi 4-5 misliydi”, “Mustafa Karacan aday olduğunda zaten bu kadar adam toplamıştı!”, “Ali Acar’a mı çalışıyorlar ne yapıyorlar bunlar?”, “Gelenlerin çoğu Serdar Ortaç’a geldi”, “Sadece bayrak sallayanlar Ak partili”ydi gibi yarısı şaka yarısı ciddi yorumları yaparken, “ya bu stratejiyse” dedik!

“Doğan Tugay’ın mitingindeki kalabalığı gören Marmarisliler daha çok çalışmış, mitingde kazanan Ak Parti, sandıkta kaybetmişti” yorumlarını hatırlayarak yaptık bu yorumu. “Cuma günü miting mi olur?” dedik. Kesin kalabalık gözükmesin, Ali Acar korkusundan gizlenen yüzler dolduruşa gelmesin; sandıkta coşmasın. Böyle sessiz sakin yapalım nasıl olsa öndeyiz” mi diye düşündüler? Eğer böyleyse Serkan Yazıcı’nın ekibi ve Muğla ilk defa stratejik ve doğru hareket etmiş derim. Ya değilse?

Mart’ın Sonu Hüsran?

Evet ya değilse? O zaman sürekli eleştirdiğim Muğla teşkilatı ve Marmaris teşkilatı ben istedim diye değil başarısız organizasyon yüzünden acilen değişmelidir. Bu onların başarısızlığıdır. Yarın görün bakın, Marmaris’ten alamayacağı desteği köylerden de adam taşıyarak telafi etmeye, meydanı doldurmaya çalışacaktır Ali Acar! Algı operasyonunun alasını yaptı, bunu da yapacaktır. Mehmet Oktay’ın ise uğraşmasına gerek kalmayacak! Peki Ak Parti’nin bu vurdum duymazlığı ne? Anlamak mümkün değil! Nedir bu Cuma günü mitingsizliği, bunun adı hüsran!  Eğer gerçekten bütün ekip çalışarak bu kadarını yaptıysa bunun adı gerçekten hüsran. Ha bilmediğimiz bir şeyler varsa ve stratejiyse, mevcut oyları korumak için doğru; ama yinede getirisi olmayan götürüsü olan bir hareket. Seçim sonunda anlayacağız Mart’ın sonu hüsran mı? Karnabahar mı?

Sitemizdeki “Marmaris Bu Yılda Dünya Rallisine Ev Sahipliği Yapacak” haberine buradan ulaşabilirsiniz…

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir