Yazıcı : Marmaris İçin Küçük Köyler İçin Büyük Düşünüyorum

  • Nisan 3, 2020
  • 0
  • 365 Görüntüleme

Yazıcı Değirmenyanı ve Hisarönü’nü Gezdi

Cumhur İttifakı AK Parti Marmaris Belediye Başkan Adayı Serkan Yazıcı, mahalli idareler seçim ziyaretlerini Değirmenyanı ve Hisarönü ile sürdürdü. Sabah saatlerinde Değirmenyanı yolu üzerindeki tekne atölyesi, keresteci, ahşap oymacısı, tenteci gibi meslek gruplarındaki esnafa tek tek uğrayan Serkan Yazıcı, bazı vatandaşlardan gelen talep üzerine ev yerleri ve yollarıyla  ilgili sorunları yerinde görerek, isteklerini dinledi ve not aldı.

Marmaris Belediye Başkan Adayı Serkan Yazıcı’ya  Meclis üyeleri Mustafa Karacan, Zeki Eren, Ayşegül Mungan, Süleyman Eroğlu, Mustafa Gökmen, Naci Alkan, Mehmet Karadinç, Ayşe Taşar, Elmas Ulupınar Bozkır ve Nural Pekgüzel ile İlçe Teşkilatı Başkanı Osman Ülgen ve MHP İlçe Teşkilatı Başkanı Kemal Kalemci de eşlik etti.

Seçmenleri ile bir araya gelen Serkan Yazıcı vatandaşaların sorularını yanıtladı. AK Parti Marmaris Belediye Başkan Adayı Serkan Yazıcı Marmaris çevresinde bulunan köyler için projeler yaptıklarını ifade ederek “Ben Marmaris için küçük, köyler için büyük düşünüyorum. Marmaris zaten bir şekilde yapıldı. Şu anda sadece düzeltilmesi lazım.Bu köylere yapılacak çalışmalardan çok daha kolay. Asıl köyler için büyük düşünüyoruz. Köylerimiz çok geri kalmış halde. Denizlere foseptik akmaması lazım. 1/5000 imar planı acilen yapılması gerekli. Bunu bir an önce yapmamız gerekli. Köylerin hepsine su gelmesi lazım. 2019 da susuz köy kalmaması lazım. Bunun için gerekli tüm çalışmaları yapıyoruz. Yol su kanalizasyon imar planı çözüldükten sonra kazanç yollarını sağlayacağız. Biz Marmaris’i çok büyük görüyoruz ama aslında Marmaris İstanbul’un bir ilçesinden bile küçük. O nedenle sorunların hepsinin çözülmemesi için neden yok” dedi

Madene ilk karşı çıkacak kişi benim

Serkan Yazıcı Marmaris çevresinde açılmak istenecek Maden ocakları konusundaki sorulara da cevap verdi Yazıcı “Çevre Bakanlığından ekipler geldi. Nerelerden su hattı geçirebiliriz bunların çalışmalarını yaptık ama hemen spelikasyon yapılmaya başlandı. Maden için çalışma yapılıyor denildi. Maden açılacaksa bu kararın karşısında ilk duracak kişi benim. Bakın Madene izin vermek bir turizmci olarak kendi ayağıma kurşun sıkmak dememdir. Rakiplerim çok kötü Belediyecilik yaparken, çok iyi manipülasyon yapıyorlar. Maden açılması için kararı Belediye değil Bakanlık verir. Ama şuna inanın böyle bir izin çıksa bile yapılacak eylemlerin en önünde duracak kişi ben olacağım ve olurum. İçilen termal suyun denize zararlı olduğunu iddia edenler bile var. Seçim bir yarış ama hizmet yarışı olsun. Benim yapacaklarımdan daha fazlasını yapacaklarına inanıyım ben bile oyumu onlara vereceğim. Ama bunu yapamayacaklarını bildiğim için bu yola çıktım”

Denizler Bitmiş

“Denizlerimiz bitmiş, balık yok. Bu güne kadar bazı şeyler kötü yapılmış olabilir ama düzeltmek zor değil. Ben Süpermen değilim ama sizlerle beraber yapacağız. Benim Marmaris’te hiçbir arsam yok bundan sonrada olmayacak. Bunun sözünü de veriyorum.Ben 40 gün önce partiye üye oldum. Benim bu güne kadar siyasetle işim olmadı. Bundan sonrada tek isteğim eğer bu işe girdiysem yaşadığım bu bölgenin refahını sağlamak için çalışmak olacaktır. Bakın ben Federasyon başkanlığı yaptım. Yapamayacağım hiçbir işe girmem. Ben federasyonu aldığım zaman Marmaris’ten berbat haldeydi. Birçok borcu vardı. Şimdi Türkiye’nin en büyük federasyonlarından biri. 3 yılda orada beraber çalıştık ve başardık. Burada da aynısını yapacağız. Ben mazbatayı aldığım gün sokakta olacağım. Kimse beni koltukta otururken görmeyecek”

Bir Köyü Koruma Altına Alıcağız

“Buranın plajı buranın, mesire alanın buranın, yani köylerin kendi kendisine para kazanmasını sağlamamız lazım. Kurulacak köy dernekleri ile köyler gelirlerini kendileri kazanacak. Dünyanın en güzel köylerine sahibiz. İstanbul, Ankara İzmir gibi tüm büyük kentlerde yaşayan birçok insanlar buraya tatile geliyorsa bunun bir nedeni vardır. Büyük bir şehir olmayalım küçük ama güzel bir balıkçı kasabası olalım. Değerini bilelim bu yaşadığımız yerin. Varımla yoğumla bir 5 sene çalışmak ve sonrasında iyi hatırlanmak istiyorum. Ben size imkanları sağlayacağım. Sizlerde çalışacaksınız. Öyle kahvede oturmak yok. 5 yılda Marmaris’in 50 yılını kurtarmak için çalışacağız ve bunu hep beraber yapacağız. Bir köyü koruma altına alacağız ve bu köyde sırf organik üretim yapacağız. Bu ürünleri pazarlayacağız. Küçük mikro krediler sağlayacağız. 40 yıldır burada otellerimiz var Benim şirketlerim Marmaris dışından alış veriş yapmaz. Marmarisli kazanırsa Marmaris kazanır. Belediyecilik olarakta aynısını yapacağız”

Büyük Takımlar Buraya Gelmez

“Buraya Galatasaray Fenerbahçe Beşiktaş gibi büyük takımlar gelmez. Bu doğruya doğru. Antalya’da o kadar büyük tesis varken buraya o takımları getirmek çok zor. Ama bu kulüplerin paf takımları var, küçük takımları var. İşte onları buraya getireceğiz. Bunun dışında bir çok spor branşı var onların hepsini burada kullanacağız. Marmaris sporu yeniden canlandıracağız. Ama öyle dışardan adam alarak taşıma su ile takımlar kurulmayacak. Buranın çocukları mücadele edecek buranın çocuklar kendilerine o takımlarda yer bulacak. İşte o zaman sporda başarılı oluruz”

Sitemizdeki “Marmaris Düştü! Serkan Yazıcı Bayrağı Dikti!” haberine buradan ulaşabilirsiniz…

 

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir