Yasaklar Geri Mi Dönüyor?

  • Haziran 17, 2020
  • 0
  • 590 Görüntüleme

Bilim Kurulu Toplanıyor, Bakan Koca Alınacak Kararları Açıklayacak

Vatandaş, ‘yenir normal’le, eski hayatı karıştırdı…  Rehavete kapılan, tedbiri elden bırakan, tüm uyarılara rağmen maske ve sosyal mesafe kuralına uymayanların sayısı arttı, vaka sayıları yeniden binli rakamlara ulaştı.  Uzmanlar tarafından “Böyle giderse salgın yeniden hortlayabilir” uyarısı da yapıldı. “Yasaklar geri gelebilir” diye konuşulmaya başlandı. Tam da bu ortamda, Koronavirüs Bilim Kurulu’nun salgında son durumu değerlendirmek üzere bugün saat 17.00’de video konferans yöntemiyle toplanacağı açıklandı. Vaka sayısındaki artışın sebepleri ve başta 81 ilin tamamında maskesiz sokağa çıkmanın yasaklanması olmak üzere çözümlerinin masaya yatırılması beklenen toplantı sonrası Sağlık Bakanı Fahrettin Koca saat 19.00’da kameralar karşısına geçerek, gazetecilere açıklamalar  konuşacak..

Yasaklar Geri Mi Dönecek?

Toplantıda, sokağa çıkma kısıtlaması gibi  yasakların, tekrar uygulanıp uygulanmaması da gündemde olacak. Sağlık Bakanlığı’nın dün akşam açıkladığı günlük koronavirüs bilgilendirme tablosuna göre, son 24 saatte 17 kişi yaşamını yitirdi, bin 15 kişi iyileşti, bin 467 kişiye koronavirüs tanısı konuldu.

Bu haber de ilginizi çekebilir  Marmaris'in 'Saklıköy'ü Bayır!

Marmaris Dört Koldan Uyarılıyor

Marmaris’te neredeyse tüm kurumlar tedbirli olunması konusunda vatandaşları uyarmayı sürdürüyor. Kaymakam Ertuğ Şevket Aksoy, “maske, mesafe ve kişisel hijyen” kurallarına uymayanlara tereddütsüz yasal yaptırım uygulanacağını duyurmuştu.

Cami hoparlörlerinden ve polis araçlarından “Rehavete kapılma, tedbiri elden bırakma” çağrıları da yapılmaya devam ediyor. Bugün de Marmaris Belediyesi, sosyal medya hesabından vatandaşlara, tehlikenin tamamen ortadan kalmadığını hatırlattı. Yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “Koronavirüs tehlikesi maalesef devam ediyor. En büyük önlem maske takmak ve sosyal mesafe kuralını uygulamak. Zabıta ekiplerimiz hem gündüz hem de gece, plajlarda anonslar yaparak vatandaşlarımıza uyarıda bulunuyor. Uyarılar hepimizin sağlığı için, lütfen dikkat edelim.”

Marmaris Life

Fotoğraf: Marmaris Belediyesi

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

19 − fifteen =