Yanmaktan Kurtulan Yavru Köpeğe Yuva Aranıyor

  • Ocak 12, 2021
  • 0
  • 537 Görüntüleme

‘Yanık’ Aşkım’a Yuva Aranıyor

Yavru bir köpek 5 yaşındaki çocuk tarafından kor ateşli soba kovasına düşürüldü. Hayata döndürüldü, tedavisi hala devam ediyor, ancak, bakımını yapan kişi yurtdışına çıkacağı için küçük dostumuz yavru köpeğe yuva aranıyor.

Hayvanseverler son 24 saat içerisinde fotoğraftaki minik can dostun dramını paylaşıyor, O’nun güven içinde ve mutlu olabileceği bir yuva aranıyor. Paylaşımın kaynağına ulaştık yılın belirli bir döneminde Fethiye’de, bir bölümünü ise Almanya’nın Köln kentinde yaşayan emekli bir öğretmen, yavru köpekle ilgili gelişmeleri bir de bize anlattı.

Kor Ateşin İçine Düşürülen Yavru Köpeğe Yuva Aranıyor

Adını ‘şimdilik’ vermek istemeyen hayvanseverin aktardıklarına göre, Muğla Seydikemer ilçesinin Girmeler Köyü’ne birileri tarafından getirilen sahipsiz yavru köpeği 5 yaşındaki bir çocuğun eline verildi.. Çocuk, köpeği evlerinin bahçesindeki içinde kor olan bir soba kovasının içine düşürdü.

“Bakım Evi’nde İyi Bakılmadı”

O sırada yakınlarda olan emekli öğretmen, köpeğin acı bağrışlarını duyunca yardıma koştu. Yavruyu kovadan çıkardı, en yakın hayvan bakım evini aradı. Bakım evi ilgilileri geldi, yavruyu alıp, götürdü.  Fakat,  aynı zamanda bir doğa tutkunu ve hayvansever olan emekli öğretmen, 8 gün sonra bakım evine gittiğinde hayatını kurtardığı köpeğin acısından, yanık yerlerini kemirip, yalar ve yaralarını çok fena halde açılmış halde buldu.

 

Önce Veterinere Sonra Evine Götürdü, Adını Da ‘Aşkım’ Koydu

Boynuna korunak takmadıklarını ve yeterince ilgilenmediklerini görünce de yavruyu aldığı gibi Seydikemer’deki, bir veteriner kliniğine götürdü. Sonra da evinde bakmaya, veterinerin talimatları doğrultusunda verdiği merhemlerle tedavi etmeye başladı. Ancak, minik dostun kurtarıcısı ve bakıcısı yakın zamanda yurt dışına gitmek zorundaydı. “Aşkım” adını verdiği yavruya güvenli bir yola bulabilmek için dün ‘Suzann.nadidecicek’ rumuzuyla kullandığı sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulundu.

Bu haber de ilginizi çekebilir  Marmaris Ormanlarında Bine Yakın Ağaç Kesildi

Minik Aşkına Yuva Arıyor

Giderek yayılan paylaşımda şu sözler yer aldı:  “Size çağrım!
Lütfen, lütfen bu yavrucağa yardım edin, el birliği ile bu cana güzel bir yuva bulalım, zaten küçücük yaşı ile çok acılar çekti. Bundan sonra emin ellerde güven içinde mutlu bir yaşamı olsun. Ne olur yardımcı olun…. Dost ve Akrabalarınıza bildirin.
Ben de sizin gibi kopyala yapıştır yapabiliyorum. Lütfen bildiğiniz tüm Guruplarda ve kendi sayfanızda da paylaşım yapabilir misiniz? Bu bizim hepimizin insani görevi bu yavrucağa acilen güzel bir yuva bulmamız.”

“Yeni Sahibini De Yuvasını Da Görmeliyim”

‘Suzann Nadidecicek’ marmarislife.net’in sorularını yanıtlarken “Aşkım”a şu ana kadar İstanbul’dan yuva teklifi geldiğini ancak bunu kibarca reddettiğini belirterek şunları söyledi: “Köln’e gitmek zorunda olmasam, ‘Aşkım’ı asla başkasına bırakmam ama ne yazık ki gitmek zorundayım. Almanya’da da aklım hep onda kalacak. O’nu sahiplenecek kişiyi, yuvasını mutlaka ama mutlaka  görmeliyim. Bu sebeple, yakın yerleşim merkezlerinden talep gelmesini bekliyorum.

Fotoğrafları büyütmek için üzerine tıklayınız

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir