Ya Rezil olurum Ya Vezir

  • Nisan 2, 2020
  • 0
  • 372 Görüntüleme

Cumhur İttifakı Adaylarını Tanıttı

Cumhur İttifakı AK Parti Marmaris Belediye Başkan Adayı Serkan Yazıcı Belediye Meclis üyeleri ve projelerinin tanıtım toplantısını Grand Yazıcı Turban Otelde düzenlenen toplantı ile seçmenlere tanıttı. Serkan Yazıcı projelerini tanıtırken yaptığı konuşmada” Ben bu işe çıkarken bir hedefle çıktım. Ya vezir olurum ya rezil. Ama benim amacım seçimden başarı ile çıkarak bu gördüğünüz tüm projelerin hayata geçmesini sağlamak olacaktır” dedi.

Ak Parti Marmaris Belediye Başkan Adayı Serkan Yazıcı seçimlere 27 gün kala düzenlediği lansman toplantısı ile birlikte görev yapacağı belediye meclis üyelerini ve planlanan projelerini seçmenlerine tanıttı. Tanıtım toplantısın AK Parti Muğla Millet Vekili Yelda Erol Gökcan, önceki dönem Muğla AK Parti Milletvekili Nihat Öztürk, AK Parti il Başkanı Kadem Mete, AK Parti İlçe Başkanı Osman Ülgen, MHP Marmaris İlçe başkanı Kemal Kalemci, ünlü şarkıcı Metin Şentürk, parti yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.AK Parti MArmaris Belediye Başkan Adayı Serkan Yazıcı lansman toplantısına eşi Gül Yazıcı ile beraber gelirken vatandaşların büyük desteğini aldı.

“Göreve Geldiğimizde Marmaris’in Ne Kadar Kazandığını Herkese

Göstereceğiz”

Marmaris İlçe Başkanı Osman Ülgen’in açılış konuşmasını yaptığı lansman toplantısında Ülgen “Bu göreve getirilişimin 3. Yılı. İlk görevi aldığım zaman Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan bana yerel seçimlerin kazanılıp kazanılmayacağını sormuştu. Ben de kendisine 2019 yerel seçimlerin kesinlikle kazanılacağını sözünü o zaman vermiştim.  Bunun üzerinden 3 yıl geçti ve işte şimdi yerel seçimlerin zamanı. Sosyal medyada öyle eleştiriler var ki tanımadığım kişiler kendilerinde beni tanımadıkları halde olumsuz eleştiriyorlar. Ben bunlara kızmıyorum ama göreve geldiğimizde neler yaparak Marmaris’in ne kadar kazandığını herkese göstereceğiz” dedi.

MHP İlçe Başkanı Kemal Kalemci ise MHP ve AK Parti ittifakı ile girdikleri seçimlerden başarı ile çıkacaklarına emin olduklarını ifade ederek “ Biz proje ile hizmet etmeye geliyoruz rakiplerimiz huzur getireceğiz Marmaris Cumhuriyetin kalesi olacak diyor. Biz halkın ekonomisini düşünüyoruz. Onlar kendilerini. Tek söyleyeceğim şey var. Serkan Yazıcı’ya bir şans verin ve 5 yılda ne kadar başarılı şeyler yapacağını görün. Ondan sonrada bize hesap sorun” dedi
AK Parti İl Başkanı Kadem Mete yaptığı konuşmada seçimler sonrasında Serkan Yazıcının çok işi olduğunu ifade ederek. “Bakıyoruz etrafta ne varsa hepsi 2004 yılından önce yapılmış. 2004 öncesinde yapılan tüm yatırımlar rahmetli İsmet Karadinç’in eseri. 2004 yılından bu yana hiçbir şey yapılmadı. Yapılanı değiştirmekten başka ne yaptılar acaba ? Biz koltukta oturan bir başkan değil sürekli çalışan bir başkan size sunuyoruz” şeklinde konuştu.

Ankara Serkan Yazıcı’yı Konuşuyor

Muğla Ak Parti Milletvekili Yelda Erol Gökcan ise lansman toplantısında seçmenlere seslenerek “Serkan Başkanın ismi bile Ankara’da mecliste heyecan yarattı. Kimle konuşsam herkes onu soruyor. Ayak sesleri Ankara’ya geldi. Çalışkanlığı konuşuluyor ve neler yapacağını merakla bekliyor. Muğla milletvekili olarak burada yapılacak olan tüm projelerin takibini ve desteğini kendisine vermek için bende Mecliste çalışacağım. Serkan bey çok ayrı bir kişi. Kendisi Kadınların ve çocukların sevgisini kazanmış biri. Bakın Kadınların sevgisini ve güvenini kazanmak çok zordur. Demek ki Serkan Yazıcı kendisi bu güveni veriyor.  Marmaris’in artık ayrı bir önemi var. Cumhurbaşkanımız ve sayın hanımefendinin yazlık konutu Okluk koyunda. Yani Artık Cumhurbaşkanımızda Artık bir Marmaris’li bir Muğlalı sayılır. O nedenle Marmaris ve Muğlada gerçek belediyecilik anlayışını kazandıracağız” şeklinde konuştu.

Koltuğu Bana Bırakacak

Lansman toplantısın katılan ve Serkan Yazıcı’nın çok eski bir dostu olan ünlü şarkıcı Metin Şentürk ise her zamana olduğu gibi espirili bir konuşma yaparak “Ben hayatımda böyle kalabalık görmedim. Çeyrek asırdır Serkan Beyi tanıtım. Böyle temiz ve vicdanlı bir insan olmaz. Bir söylenti varmış Serkan bey seçildikten sonra koltuğu bırakacak diyorlarmış. Evet çok doğru. Kendisi o koltuğu bana bırakacak. Serkan Bey bu güne kadar başladığı hiçbir işi bırakmadı. Bunu da bırakacağını hiç sanmıyorum. Bu arada bir hatırlatma yapıyım Seçimlerde gözlemci görevim var” diyerek esprili bir konuşma yaptı.

“İnsanlar Fotoğraf Çektirmeye Korkuyordu”

Konuşmalar sonrasında Serkan Yazıcı’nın Belediye Meclis listesinde olan Belediye Meclis üyeleri tek tek tanıtıldı. Sahneye davet edilen Meclis üyesi adaylarını sonrasında Serkan Yazıcı sahneye eşi Gül Yazcıcı ile beraber çıkarak seçmenlerini selamladı. Meclis adaylarının tanıtımı sonrasında AK Parti Marmaris Belediye Başkan Adayı Serkan Yazıcı projelerini tek tek anlattı. Projelerin tanıtımı öncesinde kısa bir konuşma yapan Serkan Yazıcı “Ben ilk sokağa çıktığımda gözlerime inanamadım. Kimse benimle resim çektiremiyordu. Korkuyordu. Şimdi bu bitti. Benim çok projem var ama öncelikle ben sizlere neler yapmayacağımı anlatmak isterim. Ben particilik, ayrımcılık, zulüm yapmayacağım. Hedefimiz halka hizmet vermek olacak” dedi

Her Projeye Yerinde İncelenip Karar Verildi

AK Parti Marmaris Belediye Başkan Adayı Serkan Yazıcı seçim bildirgesinde bulunan en önemli 15 projesine öncelik tanıyarak projelerini vatandaşlara anlattı. Yazıcı projelerin hepsinin konunun uzmanı olan kişlilerle yerinde gidilip incelenip olurluğuna karar verdikten sonra çalışmaya başladıklarını ifade ederek ilk projesinin termal su üzerine olduğunu belirterek  “Bu su içiliyor. Çok önemli Buraya termal tesisler geldiğinde her şey değişecek. Bu projeler tamamen uzman arkadaşlarımız tarafından yerleri görülerek yerinde tespitler yapılarak hazırlandı. Diyorlar ki Serkan Yazıcı gelince çarşıyı kapatacak. İnsanların projelerini kötülemeden daha iyi ne yapabiliriz diye düşünüp çalışsalar keşke: Bizim amaçımız çarşının gezilir merak edilir ve para kazanılan bir yer olmasını sağlamak”

“Ya Rezil Olurum Ya Vezir”

“Ben federasyondan istifa etmem rağmen kendileri beni onursal başkan yaptı. Spora bu kadar önem veren biri olarak sporu Marmaris’te yeniden hak ettiği yere getireceğiz. 2-3 yıl içinde Dünya çapında sporcular yetiştirip Marmaris’i bu alanda da tanıtacağız. Tüm amatör sporcuları en iyi şartlarda çalışmasını sağlayacağız. Eğitim kampüsü ile çocuklarımız en iyi eğitimi alacaklar. Ben de çocuğumu bu kampüse gönderip eğitimini orda almasını istiyorum.  Marmaris’te sanat diye bir şey kalmadı. Biz göreve geldiğimizde sanat canlanacak. Belediye Binasını yıkıp gerçek bir sanat merkezi yapacağız. Sokak sanatçıları çok önemli. Ne kadar çok sanatçıyı buraya getirirsek Marmaris’in değeri ve kültürü o kadar çok artacak. Sabancı lisesinin olduğu yeri bir sanat sokağı haline getireceğiz. Ben ya burada rezil olurum yada vezir olurum. Bu yola çıktık. Amacımız bu gördüğünüz projeleri en kısa zamanda hayata geçirip Marmaris’e değer katmak. Buranın halkı mutlu olsun diye ne gerekiyorsa onu yapacağız. Burda halk mutlu olursa bende mutlu olurum.Ölü bir şehir değil yaşayan bir şehir yaratacağız”

 

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir