Muğla Valisi Orhan Tavlı’nın “10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü” Mesajı

  • 9 Kasım 2022
vali orhan tavlı

Muğla Valisi Orhan Tavlı 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü Dolayısıyla mesaj yayınladı. Tavlı, mesajında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kısa yaşamına sığdırdığı büyük başarılara vurgu yaparken şu sözlere yer verdi.

“Cumhuriyetimizin kurucusu ve Kurtuluş Savaşı’mızın lideri Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete irtihalinin 84’üncü yılında, milletçe sonsuz özlem, saygı ve rahmetle anıyoruz.

Ülkenin içinde bulunduğu zor şartlara ve sahip olduğu sınırlı imkanlara rağmen milletinden aldığı güç ve destekle İstiklal mücadelemize liderlik eden ve bu destansı mücadeleyi zafere ulaştıran Gazi Mustafa Kemal Atatürk, yüksek askeri dehası ve kararlı duruşuyla, başarılı bir komutan ve lider olarak dünya tarihinde saygın bir yer edinmiştir.
Kısa yaşamına sığdırdığı büyük başarılarla aziz milletimizin ve tüm dünyanın takdirini kazanan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün fikirlerini, eserlerini, başarılarını, mücadeleci ve kurucu vasıflarını gençlerimize ve çocuklarımıza iyi anlatmalıyız. Geleceğe her zamankinden daha büyük bir ümitle, daha büyük bir kararlılıkla yürürken, Gazi
Mustafa Kemal Atatürk’ün mücadelelerle dolu hayatından ve fikirlerinden aldığımız ilhamla en büyük eserim dediği Cumhuriyetimizi geleceğe güvenle taşımak, kalkındırmak ve muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak da bizlerin en önemli vazifesidir.
Bizlere bağımsız ve özgür bir ülke bırakan Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşlarını, canlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve ebediyete irtihal etmiş gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Ruhları şad olsun.”

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir yanıt yazın

Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır.
Kabul Et
Geri Çevir