Ünlüler Marmaris Tatilinde Kural Tanımadılar!

  • Haziran 20, 2020
  • 0
  • 1067 Görüntüleme

Maske Ve Mesafe Tanımayan Ünlüler: Barış Arduç, İbrahim Çelikkol, Engin Öztürk, Demet Özdemir ve Arda Turan!

Milyonlar tarafından takip edilen ünlüler, koronavirüsle mücadelede sevenlerine kötü örnek oluyor! Yıldızlar, mesafe kurallarına uymayarak hayranlarıyla fotoğraf çektiriyor, maske takmıyor.

Koronavirüs salgını nedeniyle sosyal mesafe ve maske kullanımı zorunlu hale gelirken ünlü isimlerin Marmaris tatilleri sırasında sergiledikleri sorumsuz davranışlar görenleri şaşırttı. Barış Arduç, İbrahim Çelikkol, Engin Öztürk, Demet Özdemir ve Arda Turan, pandemiyle mücadele kapsamında alınan tedbirlere uymadı.

Milyonlar tarafından takip edilen ve birçok kişiye örnek olan yıldızların, internette paylaşılan görüntülerinde, mesafe kuralına uymadıkları görüldü. Ünlüler, hayranlarını kırmamak için fotoğraf isteklerini geri çevirmezken maske kullanımına da dikkat etmedikleri gözlendi.

Maskesiz Fotoğraf Çektirirken Mesafe De Gözetmediler

Doğduğun Ev Kaderindir dizisi için kamera karşısına geçen Demet Özdemir, deniz kenarındaki bir restoranda hayranlarıyla birlikte mesafe tanımaksızın ve maskesiz poz verdi.

Aynı dizinin erkek kahramanı İbrahim Çelikkol da ilçe merkezindeki bir pizzacının yönetici ve personeliyle hatıra fotoğrafı çektirirken, Özdemir gibi iki kuralı da çiğnedi. Hem Özdemir hem Çelikkol’un, söz konusu fotoğraf karelerinin tek maskesiz üyeleri olarak dikkat çekti.

Kankalar Sahnede Ne Mesafe Ne Kural Tanıdı!

Kiralık Aşk dizisinde canlandırdığı Ömer karakteri ile popüler olan, yeni imajı çok konuşulan  Barış Arduç ile yakın arkadaşı bir başka oyuncu Engin Öztürk’ün ise Marmaris’teki bir eğlence mekanında, üçüncü bir kişiyle birlikte sahnede Athena’nın “Arsız Gönül” adlı şarkısını söyledi. Twitter’a düşen videoda, sahnedekilerin, birbirlerine çok yakın oldukları, hatta şarkı söylemekle kalmayıp, müziğin ritmiyle dans ettikleri sırada ortalarındaki üçüncü kişinin, sık sık elini omuzlarına atarak Arduç  ve  Öztürk’e sarıldığı göze çarptı.  Sahnedekiler böylelikle, “Temasa neden olabilecek dans oyun ve benzeri  amaçla müzik yayını yapılamaz” kuralını da çiğnemiş oldu.

Bu haber de ilginizi çekebilir  Afrika Sıcağı Marmaris'i Kavuruyor!

Arda Da Kural Tanımadı

Ünlü futbolcu Arda Turan ise yaklaşık iki haftadır tatilini geçirmekte olduğu Marmaris’in adeta dört bir yanını gezdi. Tişört, şort ve terlik giyip, bol bol yürüyüşe çıkan Arda Turan, yolda, sokakta karşılaştığı hayranlarının hatıra fotoğrafı isteklerini kırmadı. Ancak, 33 yaşındaki futbolcu fotoğraflar çekilirken maskesini çıkardı, sosyal mesafe tanımadı.

Marmaris’te Maskesiz Dolaşmak 40 Gündür Yasak!

Oysa, ünlülerin kural tanımadıkları Marmaris’te maske takma zorunluluğu 13 Mayıs’tan beri uygulanıyor. Görünen o ki, hayranlarının paylaştığı görüntüler başlarına dert açacak.. Çünkü maske ve mesafe kuralının ihlalinin karşılığı para cezası..

“Haydi Eller Havaya” Da Yasak!

İçişleri Bakanlığı, 30 Mayıs 2020’de “lokanta, restoran kafe vb. İşyerleri, park, piknik, alanları, mesire yerleri ve giyim pazarları” hakkında 81 İl Valiliğine genelge göndermişti. Marmaris İlçe Hıfzıssıhha Meclisi de genelge doğrultusunda, 8 Haziran’da şu kararı aldı: “Bu genelge kapsamında faaliyete geçen işyerlerinde temasa neden olabilecek dans oyun ve benzeri  amaçla canlı müzik dahil,  müzik yayını yapılmayacaktır.” Yani, Barış Arduç ile kankası  oyuncu Engin Öztürk Marmaris’te bu kuralı da çiğnemiş oldu.

Ender TÜRKKAN/Marmaris Life

 

 

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eight + seventeen =