DİSK'ten Üniversite Öğrencilerine Sıcak Çorba Desteği

DİSK'ten Üniversite Öğrencilerine Sıcak Çorba Desteği
DİSK Emekli Sen Marmaris Şubesi Yönetimi'nden öğrencilere sıcak çorba ikramı

Üniversite Öğrencilerine Her Sabah Sıcak Çorba İkramı 

DİSK Emekli Sen Marmaris Şubesi Yönetimi, Marmaris Kaymakamlığı izni ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi işbirliğinde üniversite öğrencilerine sabahları ücretsiz çorba-ekmek dağıtmaya başladı.

İstanbul'da Üniversitesi öğrencisi 20 yaşındaki Sibel Ünli'nin yaşadığı ekonomik sıkıntı ve toplumsal baskılar sonucu hayatına son vermesinin ardından ülke genelinde başlatılan “Üniversiteliye ücretsiz yemek” yardımlarına DİSK Emekli Sen Marmaris Şubesi Yönetimi de katıldı. Marmaris Kaymakamlığı’nın izni ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi işbirliğinde üniversite öğrencilerine her sabah ücretsiz çorba-ekmek dağıtılmaya başlandı.

Üniversitelilere Destek Her geçen Gün Artıyor

Geçtiğimiz haftalarda Saman Marmaris Kafe'nin işletmecisi Enver Özbaşaran, günde 10 üniversiteliye kimliğini göstererek personel yemeğinden yararlanabileceğini açıklamasının ardından DİSK Emekli Sen Marmaris Şubesi Yönetimi, Marmaris Kaymakamlığı izni ile üniversiteli öğrencilere 07.30-08.30 saatleri arasında Marmaris Sağlık Meslek Yüksek Okulu önünde üniversite öğrencilerine sıcak çorba ve ekmek dağıttı. Şube yönetimi ayrıca öğrencilerin dağıtımdan haberlerinin olması için de Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi yönetimi ile işbirliği yaptı. Öğrencilerin ilgisi sürdüğü sürece dağıtımın yapılacağı açıklandı.