TÜRSAB’dan sokak acentelerine savaş 

  • Nisan 4, 2020
  • 0
  • 185 Görüntüleme

TÜRSAB Marmaris Bölge Yürütme Kurulu 2019 yaz sezonu öncesinde üyeleri ile Kahveci Alibey Finedining Restorantta yaza merhaba kahvaltısında bir araya geldiler. Kahvaltıya Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, Marmaris Belediye Meclis Üyesi Ali Kırlı, TÜRSAB Marmaris Bölge Yürütme Kurulu Başkanı Suat Esin ve Marmaris bölgesinde turizm hizmeti veren yaklaşık 100 acente yetkilisi katıldı. TÜRSAB Marmaris Bölge Temsil Kurulu Başkanı Suat Esin 2019 sezonunda en büyük mücadelelerinin sokak acentelerinde kaçak tur satışına karşı yapılacağını ifade etti.
Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Marmaris Bölgel Yürütme Kurulu üyesi olan acenteleri bir araya getirme ve 2019 yaz sezonu öncesinde moral yemeği düzenledi. Kahveci Alibey Finedining Restaurantta düzenlenen “Yaza Merhaba” etkinliğine 100 e yakın acente sahibi ve yetkilisi katıldı.
TÜRSAB Marmaris Bölge Yürütme Kurulu Başkanı Suat Esin Suat Esin üyelerle sohbet ederek 2019 sezonunda TÜRSAB olarak alacakları önlemleri ve yapılacak çalışmaları anlattı. Esin, amaçlarının Marmaris bölgesine gelen turist sayısı ve kalitesinin arttırılması için yerel yönetimlerle en üst düzeyle işbirliği yaparak, Marmaris’in eskisi gibi daha çok tercih edilen bir destinasyon olmasını sağlamak olduğunu ifade etti.
Suat Esin yaptığı konuşmada   “Göreve gelirken arkadaşlarımıza dedik ki amacımız turizmi biraz daha öne götürebilmek. Acentalarımızı elimizden geldiğince korumak. ‘En büyük savaşımızın da kaçak tur satışlarıyla ilgili olacak’ dedik. Bununla ilgili olarak hafta bir özellikle sahil bandında denetimlerimizi gerçekleştirdik. En büyük sorunumuz tekne turu adı altında kurulan stantlarda kara satışları, restoranlarda yapılan tur satışları, sokakta yapılan tur satışları. Bunlar bizi oldukça olumsuz etkiliyor. Bu konuyla ilgili raporlarımızı hazırladık, Yeni seçilen belediye başkanımızla birlikte el ele vererek gerekli çalışmaları yapacağız. Acentalarımızın hakkını sonuna kadar korumak bizim ana görevimiz” dedi.

Bu haber de ilginizi çekebilir  Büyük Ümitle Beklenen Yağmurlar Marmaris'e Yangın Getirdi

“Hanutçuluğa müsaade yok”
TURSAB Marmaris BYK tarafından düzenlenen etkinliğe katılan Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay ise Marmaris’te turizm sezonunun uzatılması için çalışmalara şimdiden başladıklarını belirterek “Marmaris’te turizm sezonu maalesef Nisan ve Mayıs ayını düşük geçiriyor. Ancak önümüzdeki yıllarda  sezonun erkene çekilmesi ile artık Mart ayını düşük sezon olarak ifade edeceğiz. Aldığımız bilgilere göre İskandinav ve İngiltere pazarında özellikle uçuş ayağında sezonun bir miktar daha uzayacağı ifade ediliyor. Hanutçulukla ilgili daha önce olduğu gibi belediye olarak mücadelemiz devam edecek. Hatta daha sert kurallar getireceğiz. Hiçbir kimseye bu konuda müsaade etmemiz söz konusu dahi olamaz. Turizm adına yapılacak her konuda TÜRSAB ile işbirliği yaparak beraber yürüyeceğiz. Gürültü ve görüntü kirliliği sorunlarıyla ilgili de acil müdahalede bulunacağız. Hep birlikte Marmaris’i daha yaşanır daha kaliteli bir turizm merkezi yapacağız” dedi.

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir