Türkiye’nin Gururu Muğla’dan Emircan Haney

  • Mayıs 24, 2021
  • 0
  • 172 Görüntüleme

Muğla Büyükşehir Okçusu Emircan Türkiye’nin Gururu Oldu

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin milli okçusu Emircan Haney Avrupa Şampiyonu oldu. Haney, Slovenya’nın Catez şehrinde düzenlenen Avrupa Okçuluk Gençlik Kupası’nda Türkiye’yi başarıyla temsil etti.  Altın madalya kazanarak Avrupa Şampiyonu olan Haney, Türkiye’nin gururu oldu.

Slovenya’nın Catez kentinde 17-22 Mayıs tarihleri arasında Avrupa Okçuluk Gençlik Kupası düzenlendi. 18 ülkeden 220 sporcunun katıldığı yarışmada Muğla Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Derneği sporcusu  Emircan Haney, Milli takım adına yarıştı. Ülkemizi ve Muğla’mızı başarıyla temsil eden Haney, çeyrek finalde İtalyan rakibini 148-141 yendi. Ardından yarı finalde Polonyalı rakibini 147-141 yenerek finale yükseldi. Finalde takım arkadaşı Batuhan Akçaoğlu’nu 141-133 yenen Emircan Haney, Avrupa şampiyonu oldu ve altın madalyayı Türkiye’ye kazandırdı.

Polonya’da Dünya Şampiyonluğu İçin Yarışacak

Muğla Büyükşehir Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Derneği sporcusu Emircan Haney “Muğla’ya ve ülkeme Avrupa Şampiyonluğu kazandırdığım için çok mutluyum. Avrupa şampiyonu olmak gurur verici. Şimdi hedefim Ağustos ayında Polonya’da düzenlenecek Dünya Gençler Okçuluk Şampiyonluğu’nda ülkemi başarıyla temsil etmek” dedi.

Başkan Osman Gürün; “Atatürk’ün yolunda çevik, zeki sporcularımız hedeflerini 12’den vurmaya devam edecek”

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün; “Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Atatürk’ün ülkemizi emanet ettiği ve çok güvendiği gençlerimize fırsat verildiğinde neleri başarabileceklerinin en güzel örneklerinden birini Emircan Haney bizlere Avrupa Şampiyonu olarak gösterdi. Büyükşehir Belediye’mizin başarılı sporcusunu kutluyorum. Kilometrelerce uzakta ülkemizi ve Muğla’mızı gururlandırdı. Bu başarıda emeği geçen sporcumuzu, değerli antrenörü Dr. Ejder Sözen’i ve tüm ekibi kutluyorum. Fikri, vicdanı, irfanı hür, Atatürk’ün yolunda zeki, çevik sporcularımız hedeflerini 12’den vurmaya, ay yıldızlı bayrağımızı göndere çekmeye devam edecek.” dedi.

Zeren Çığ

Marmaris Life

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir