Türkiye Rallisinde Korkunç Kazada Yanan Araçtan Kurtuldular!

Türkiye Rallisinde Korkunç Kazada  Yanan Araçtan Kurtuldular!

Türkiye Rallisinde Korkutan Kaza!

2019 FIA Dünya Ralli Şampiyonası’nın 11. ayağı olan Türkiye Rallisinde yaşanan kaza korkuttu. 12-15 Eylül tarihleri arasında Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) tarafından Marmariste düzenlenen  dünyanın en büyük organizasyonlarından biri olan şampiyonanın ilk gün yarışında yarış otomobili sakarda alev aldı. Muğla Orman işletme ekiplerinin müdahale ettiği kazada yarış ekibi yanan araçtan yara almadan kurtuldular. 

Sakar'ı Tırmanırken Araç Yandı 


8 yıl aradan sonra Türkiye'ye yeniden gerçekleştirilen ve bu yıl ikinci kez Marmaris'te düzenlenen Dünya Ralli Şampiyonası'nın 11 ci ayağı hızlı başladı. Yarışın  ikinci günü, 6 etapta koşulan yarışlarla sona erdi. İçmeler, Çetibeli ve Ula'daki zorlu parkurda mücadele eden ralli pilotları tüm becerilerini gösterdiler. Yarışta Marmaris Ula etapı sırasında Ford Ekibine ait bir araç Sakar yokuşunu çıkarken araçtan duman çıktığını fark ettiler. Sakarda bulunan Net tesislerine gelirken yol üzerinde  Araçı yol kenarına çeken ekip yardım talebinde bulunurken araç alev aldı. Yanan araca Muğla Orman Bölge Müdürüğü ilk müdahale ekipleri müdahale ederek yanan aracı söndürdü. Kazada araç şoförü ve copilotu yara almadan kurtulurken araçta maddi hasar meydana geldi ve araç kullanılmaz hale geldi.

RedBull Ekibi Güne Damgasını Vurdu

 Organizasyonun ikinci gününe Red Bull sporcuları damgasını vururken, genel klasmanda Esapekka Lappi, 1.59.53.7'lik derecesiyle 1'inciliğe yerleşti. Sebastien Ogier 2.00.11.4'lük derecesiyle 2'nci sırada yer aldı. Belçikalı Thierry Neuville ise 2.00.12.1'lik derecesiyle 3'üncülüğü elde etti.

Türkiye Şampiyonası'nda ise 1'inci 2.25.01.8'lik derecesiyle Burak Çukurova, 2'nci 2.31.14.4'lük derecesiyle Bora Manyera, 3'üncü ise 2.31.32.3'lük derecesi ile Murat Bostancı oldu.
Ekipler yarışın üçüncü gününde Yeşilbelde, Datça ve Kızlan'da kıyasıya mücadele edecekler. 

 

Sitemizdeki "Türkiye Rallisinde Heyecan Devam Ediyor!” haberine buradan ulaşabilirsiniz...