Turban'daki Yangın Yürekleri Ağza Getirdi!

Yürekler Ağza Geldi

Marmaris Turban'daki otelin alış-veriş bölümünde çıkan yangın yürekleri ağza getirdi. Otelin sahil yolunda bulunan hediyelik eşya ve marketlerin bulunduğu alanda, kiracıların yapmış olduğu tadilat sırasında yangın çıktı.

Ormana Sıçrama İhtimali Panik Yarattı

Marmaris içinde her bölgeden görünebilen dumanlar bir anda gök yüzünü kaplarken, Marmaris'in sembolü sayılan Turban'ın eski resepsiyonu olarak bilinen ahşap yapıda yangın çıktı; yangın kısa sürede ağaçlara da sıçradı. Çatısındaki izolasyon malzemeleri nedeniyle, otel çalışanlarının yaptığı ilk müdahaleye rağmen yangın bir türlü sönmedi. Muğla Büyük Şehir Belediyesi'ne ait itfaiye ekipleri uzun süren çalışmalarla zorlukla söndürebildiği yangının, ağaçlıklı bölgede çıkması ormana ve otele sıçrama tehlikesi yüzünden panik yarattı. Yangın diğer ağaçlara sıçramadan kontrol altına alınınca, müdahalede bulunanlar derin nefes aldı.

Serkan Yazıcı Bizzat Yangına Müdahale Etti

Otelin sahibi Serkan Yazıcı da mağazaların çatısına çıkarak yangına müdahale eden ekibe yardımcı oldu. Marmaris'teki yangın sırasında görüşlerini aldığımız Yazıcı'nın tedirginliği gözlerden kaçmazken "Kimsenin canı yanmadan söndürülmesi ilk temennimiz" dedi. Yangın takviye ekip ve araçlarla kısa süre sonra söndürüldü ve akabinde hasar tespit çalışmalarına başlanıldı.