Temizlemezseniz, Bir Kıvılcım Yeter!

  • Haziran 15, 2020
  • 0
  • 269 Görüntüleme

Boş Arazilerde Temizlik Seferberliği

Marmaris Belediyesi, ilçe merkezinde bulunan boş arazi ve arsaların temizlenmesi için çalışma başlattığını duyurdu.

Hem görüntü kirliliğini, hem de halk sağlığını tehdit etmesini, hem de daha iki hafta kadar önce Camiavlu’da yaşandığı gibi kurumuş otların, izmarit, cam gibi etkenlerle yangına davet açmasını önlemek amacıyla yürütülen çalışma kapsamında, söz konusu arazi sahiplerine, tebligat gönderilerek, temizlik yapmaları için 15 gün süre tanındığı bildirildi.

Temizlemezseniz ‘Kabahat’ İşlemiş Olursunuz!

Belediye’den basın kuruluşlarına ulaştırılan açıklamada konuyla ilgili şu sözlere yer verildi: “Kabahatler Kanunu’nun 262. maddesine dayanarak gönderilen tebligatlarla arsa sahiplerinden çalı ve otlarla dolmuş arsalarını temizlemeleri, öte yandan kullanılmayan eşya, inşaat malzemesi, hurda gibi kötü görüntü yaratan malzemeleri kaldırmaları istendi. Temizlik çalışmalarının yapılması için vatandaşlara 15 gün süre tanındı.  Tebligatları alan duyarlı vatandaşlar söz konusu durumdaki arsalarını temizletmeye başladı. Zabıta yetkilileri vatandaşlardan; çalışmaların ardından daha güzel bir görünüme sahip olan boş arsaların temizliğin kalıcı olması için destek beklediklerini belirtti.”

Bu haber de ilginizi çekebilir  Ellere Var Da Bize Yok Mu!

Açıklamanın sonunda, cezai uygulamanın yasal dayanağını teşkil eden Kabahatlar Kanunu’nun 262. Maddesi, şu sözlerle hatırlatıldı: “Boş arsaların ve bina bahçelerinin çevre sağlığına veya şehir estetiğine zarar verecek biçimde kullanılmayan eşyalarla doldurulması veya inşaat malzemesi, hurda gibi çirkin görüntü yaratacak eşyaların depolama alanı olarak kullanılması yasaktır.”

Marmaris Life

Fotoğraf: Marmaris Belediyesi

 

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

two × 4 =