Tek isteği annesine ev almak

  • Nisan 2, 2020

Down Sendromlu Zeynep Ece Dursun’un Tek İsteği Annesine Ev

Almak

Marmaris’te yaşayan Down sendromlu Zeynep Ece Dursun kendi yaptığı el emeği ürünleri kurduğu tezgahta satıyor.Zeynep Ece Dursun’un en büyük hayali ise kazandığı paralarla annesine ev almak.

Marmaris’te yaşayan 36 yaşındaki Down sendromlu Zeynep Ece Dursun kendi yaptığı elişi ürünleri satarak aile bütçesine katkı sağlıyor. Örgüyle başladığı elişi ürünlerine kısa sürede farklı ürünleri ekleyen Zeynep Ece, ürünlerini annesiyle birlikte açtıkları tezgahta satışa çıkarıyor. Çanta, kolye, bileklik, bez bebek gibi birçok ürün yapan Zeynep Ece Dursun, tezgahta satış yaparken bile örgü örmeye devam ediyor.

Boncuk kolyeler, bileklikler, keçe çantalar, bebekler ve daha bir çok güzel ürünü kendi elleri ile yapıp satan Zeynep Ece, yeteneklerine yenilerini de eklemek istiyor. Seramik yapmayı da öğrenmek istediğini söyleyen Zeynep Ece, tüm bu çalışmalarını gerçekleştireceği bir atölye açma hayali de kuruyor. En büyük hayalinin kazandığı paralar ile annesine ev almak olduğunu belirten Zeynep Ece bu isteğini gerçekleştirebilmek için harıl harıl çalışıyor. Tezgahı başında satış yaparken bir yandan da el işlerine devam eden Zeynep Ece, bu hayalini kısa zamanda gerçekleştirebilmek için çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Zeynep Ece, “Elişi ürünler yapmaya örgüyle başladım. Keçeden çantalar yapıyorum. Seramik ürünler yapmaya başlayacağım. Resim yapmaya da başlayacağım. Kendime atölye açacağım. Anneme ev ve araba alacağım. Okumaya devam edeceğim.” dedi. Zeynep Ece’nin çok zeki olduğunu belirten anne emekli öğretmen Ayhan Dursun, “Ece ortaokul mezunu. Son derece zeki bir kız. Önü açılması gereken bir kız. Bu tezgahta gördüğünüz ürünleri kendisi yapıyor. Biz sadece renkleri kendisine gösterdik.” dedi.(İHA)

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.