SOGEM Gençleri Büyükşehir’in Çatısı Altında   

  • Nisan 3, 2020

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan Sosyal Gençlik Masası  (SOGEM) gönüllüsü 665 öğrenci, Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenen etkinlikte buluştu. Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) öğrencileri katıldı.
Gümüş, “Sizlerle beraber Menteşe daha güzel” ,
Etkinlikte konuşan Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, “Sizler Muğla’da okuduğunuz için çok şanslısınız. İlçemiz Menteşe, sevginin ve hoşgörünün kenti, kültür ve tarih kenti, ama en önemlisi de üniversite kentidir. Menteşe olarak nüfusumuzun neredeyse 3’te 1’ini üniversite öğrencileri oluşturuyor. Amacımız sizleri Büyükşehir Belediyemiz ve Menteşe Belediyemiz ile iç içe getirerek Muğla’nın tarihini, kültürünü ve güzelliklerini tanıtmak. Muğla Büyükşehir Belediyemiz Sosyal Gençlik Masası adı altında sizleri bir araya getirerek çok güzel bir işe imza atmış. Bizler sizlere yönelik projeler üretiyoruz. Sizler geleceğimizsiniz ve geleceğimiz sizlere emanet. Büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, Cumhuriyet değerlerine bağlı olarak bu ülkeyi sizlere emanet ediyoruz” dedi.
Gürün, “Gençlik gelecek, gelecek umuttur” 
Gençliğin gelecek, geleceğin de umut olduğunu ifade eden Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün ise, Atatürk’ün Türkiye Cumhuriyetini emanet ettiği ve bütün ümidim dediği gençlerle bir araya gelmekten mutluluk duyduğunu vurguladı. Başkan Gürün, “Her kentin kişiliğin oluşması ile ilgili gençlere çok önemli katkılar yapar. Hepiniz farklı farklı kentlerden geliyorsunuz. Muğla’yı değerlendirdiğimiz zaman Muğla’daki öğrenciler ve Muğla’ya evlatlarını okumaya gönderen aileler, çok daha rahat ve çok daha huzurlu oluyor. Muğla’da gençler bir araya gelsinler, paylaşsınlar, fikirlerini söylesinler, kendilerinin önerdikleri programlar, projeler hayata geçirilmeye çalışılsın, hem Muğla’yı öğrensinler, hem de onların gözünden Muğla’yı bize anlatsınlar istiyorduk. Bu nedenle Sosyal Gençlik Masası (SOGEM) projemizi hayata geçirdik” dedi.
Gürün, “Dijital Köy kurmak için çalışmalar yapıyoruz” 
Gençlerin sadece Türkiye değil, Dünya vatandaşı olması gerektiğini vurgulayan Başkan Gürün, “Sadece Türkiye şartlarında değil, Dünya’nın her yerinde bütün meslektaşlarınızla ve gençlerle rekabet edebilecek bilgi ve donanıma sahip olmaya çalışmanız gerekiyor. Bilgi neredeyse ona ulaşmanız lazım. Şu anda sizlerin en büyük avantajı Dijital Dünya’nın olmasıdır. Dijital Dünya’da ulaşılması zor geçmişteki olaylarla ilgili bilgileri, bütün Dünya’nın birikmiş bilgilerini alabilme, onları okuyup anlayabilme ve onlarla kendinizi geliştirme imkânınız var. Muğla gibi coğrafyası fevkalade uygun, 2 tane havaalanı olan, çocukların kendini geliştirmeleri için nitelikli okullara sahip olan Muğla’da dijital köy kurmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bunun için hangi meslekten olursanız, bilgisayarla aranız iyi ise siz de yer alabilirsiniz” şeklide konuştu.
Etkinlikte SOGEM gençleri, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün ve Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş’e Muğla ile ilgili düşüncelerini, görüşlerini iletme fırsatı buldular. Etkinliğin ardından SOGEM gençleri Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından Yatağan ilçesi Stratonikeia Antik Kenti’ne götürüldü.

 

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.