Şimdi Türkiye’de Tatil Zamanı!

  • Haziran 29, 2020
  • 0
  • 360 Görüntüleme

Daily Express Yazdı: Şimdi Türkiye’de Tatil Zamanı!

Ender TÜRKKAN/Marmaris Life

İngiliz gazetesi Daily Express, Ada yaşayanları için “Şimdi tatil için nereye gidebilirsiniz?” başlığı altında bir liste ve harita hazırladı. Gazetenin internet sitesinde yer alan haritada ‘yeşil’  renkte işaretlenen Türkiye, tatile gidilebilecek 10 ülke arasında gösterildi.

İngiliz gazetesi Daily Express, Dışişleri ve İngiliz Milletler Topluluğu Ofisi’ni kaynak göstererek, tatilini yurtdışında geçirmeyi planlayanların, 4 Temmuz’dan itibaren bu hayallerini gerçekleştirebileceklerine dikkat çekti.

Gazete, ayrıca ülkelerdeki vaka durumu, kısıtlamalar ve karantina uygulamaları ışığında “Şimdi tatil için nereye gidebilirsiniz?” başlıklı haber, liste ve harita hazırladı. İnternetteki “Express.co.uk” adresinde yayınlanan listede Türkiye, “Ziyaretçilere tamamen açık” yani şimdi gidilebilecek 10 ülke arasında gösterildi.

 Türkiye Yeşil Renkle İşaretlendi

Hazırlanan dünya haritasında da yüksek riskli ülkeler ‘kırmızı’, orta risklileri ‘turuncu’, daha güvenli olanlar ise ‘yeşil’ renkle işaretlendi.

Bu haber de ilginizi çekebilir  18 Yaş Altındakilerin Seyahat Şartlarında Yeni Düzenleme

Haritayı büyütmek için üzerine tıklayın

‘Yeşil liste’ye Türkiye’nin yanısıra şu 9 ülke girdi: İzlanda, İsveç, Almanya, Belçika, Lüksemburg, İsviçre, İtalya, Hırvatistan ve Sırbistan Cumhuriyeti..

Yurt dışından gelenlere sınırları açık olmayan, uçuşlara kapalı olan, yada kısmı kısıtlamalar uyguladığı kaydedilen Fransa, Portekiz, Polonya, Kosova ve Çek Cumhuriyeti “turuncu” listede yer aldı.

Kırmızı Listedeki Ülkeler

Yabancı konuklarını karantinaya aldığı ifade edilen “kırmızı” ülkeler ise şöyle sıralandı: Rusya, Letonya, Estonya, Norveç, İrlanda, Hollanda, Avusturya, Slovenya, Slovakya, Romanya, Bulgaristan, Yunanistan, Malta, Birleşik Krallık, Yeni Zelanda.

Johnson’un Açıklaması Bekleniyor

Öte yandan, görüşlerine başvurduğumuz sektör temsilcileri, gazetenin değerlendirmelerinin, henüz resmi açıklamalarla pekiştirilmediğine dikkat çekti, İngiltere Başbakanı Boris Johnson’un 4 Temmuz’a kadar konuyla ilgili açıklama yapmasının beklendiğini dile getirdi.

Fotoğraf: Ender TÜRKKAN

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

one × 1 =