Serkan Yazıcı : Otelleri Yıkarak Turizme Fayda Edemezsin!

  • Nisan 4, 2020
  • 0
  • 441 Görüntüleme

Atatürk Meydanında Seçmenlere Seslendi

Cumhur ittifakı AK Parti Marmaris Belediye Başkan adayı Serkan Yazıcı Atatürk meydanında düzenlediği mitingde Marmaris’li seçmenlerle buluştu. 31 Mart Pazar günü yapılacak seçimlere 2 gün kala Marmaris mitingini düzenleyen Serkan Yazıcı rakiplerine seslenerek “Mehmet kardeşim bırak da turizmi senden iyi bileyim, Ali Acar abim otelleri yıkarak turizme fayda edemezsin” dedi.

Marmaris Belediye Başkanlığı için Cumhur ittifakı AK Parti Marmaris Belediye Başkan adayı olarak yaklaşık 70 gündür seçim çalışmasını yürüten Serkan Yazıcı Marmaris mitingini Atatürk meydanında düzenledi. Çok sayıda vatandaşın katıldığı miting öncesinde seçim çalışmaları süresince yapılan görüşmelerin bir kısmı dev ekranda vatandaşlara izletildi. AK Parti Marmaris Belediye Meclis üyesiadaylarının sahneye çağrılması ve vatandaşları selamlamaları sonrasında Ak Parti Belediye Başkan Adayı Serkan Yazıcı eşi Gül Yazıcı ile beraber sahneye çıktı.

Vatandaşların alkışları arasında halkı selamlayan Serkan Yazıcı konuşmasında Marmaris için planladıkları projelerinden bazılarını bir kez daha vatandaşlara anlattı. Marmaris için çalışmaktan başka bir hedefinin olmadığını ve halkla beraber Marmaris’i beraber yükselteceklerini anlatan Serkan Yazıcı özellikle vatandaşlar için planlanan aplikasyona değinerek “Burada yaşayan iş yapan herkes bu aplikasyona üye olarak kendisi için bir sayfa oluşturacak. Daha sonra personel ihtiyacı olan her işletme bu aplikasyonu kullanarak gerekli personeli buradan temin edecek. Artık Marmaris işletmeleri dışarıdan işçi ve personel arayışına girmeyecek. Gurbetten adam getirmemize ihtiyaç kalmayacak. Marmaris’te işsiz bir tek kişi bırakmayacağız.

Seçimi kazandığımız takdirde 1 Nisan sonrasında Perşembe günü mazbatayı alır almaz yapacağım ilk iş, Taşlıca’da 2019 yılında hala evinde elektrik ve suyu olmayan 5 ev var. Buna inanabiliyor musunuz. Hemen bunların elektrik ve suyunu halledeceğiz. Bu zamanda elektrik ve suyu olmayan köy ev bırakmayacağız. Bedavadan denize akan suyumuz var. Hepiniz sorunları benden daha iyi biliyorsunuz. Gerekli tüm bakanlıklarla görüşerek tüm ihtiyaçların giderilmesi için çalışacağım”dedi

Marmaris’te Kaçak Yapı Olmayacak

Serkan Yazıcı, Marmaris imar planının en doğru ve iyi şekilde tamamlanması içinde gerekeni yapacaklarını ifade ederek sözlerini şöyle sürdürdü “İmar planı çok önemli. Ben imar planı düzenlenecek diyorum lafı alıp evirip çeviriyorlar. Ben sırtında engelli çocuğunu taşıyan insanları gördüm. Planı olmayan yolu olmayan yerler var. Ambulans gelse giremeyecek. İmar planı demek buraya büyük büyük binaların yapılması anlamına gelmiyor. Marmaris’te kaçak yapı olmayacak. Herkes hakkıyla binasını yapacak. Ev kiralarının indirilmesi için de elimden geleni yapıcam. Kendimi bir kiracı gibi düşünüp ne gerekiyorsa onu yapmaya çalışacağız”

12 Ay Turizm Kolay

“Marmaris’te 12 ay turizm yapmak kolay. Bu benim çılgın projem. Termali yapacağız. Termal için 50 tane laf ediyorlar. Bunun için o kadar konuşuyorlar. Şimdi bir şey demiyorum kanuni haklarımızı da arayacağız.  Bu termal Türkiye’deki en iyi su. Bu suyun etrafına organizasyonlar yapıcağız. Spor çok önemli. Spor bakanı ile tesislere gittik. Bana antrenman sahası mı dedi. 2.5 yıl sonra burada yapılan her şeyi herkes bilecek. Spor, Termal, festivaller ve en önemlisi organik tarım ile bölgemize değer katacağız. İşte bunlarla 12 ay turizm gelecek. Her köye bir hikaye yazacağız”

Otelden Dışarı Çıkacak Ne Var

“Turistlerin otelden çıkmasını sağlayacağız. Köylerimizi turistlerle dolduracağız. Otelden insan çıkartmamız lazım. Şimdi gelen turistlerin hiç birisi otelden çıkmıyor diyorlar. Milet neden çıkmıyor diyor. Otelden çıkıp nereye gidecek ne var. Acenteler Pamukkale, Efes satıyor. İşte Köyleri öyle hale getireceğiz ki her biri bir Alaçatı gibi olacak. Turistler köylerimizi gezecekler.. Kapalı çarşının hali revamı. Çalışalım dört dörtlük bir çarşı yapmamız lazım. Hayalim eğer kazanırsak birinci yılda denizin üstünde Fazıl Say konseri vereceğiz. Turizm Kültür Bakanlığının desteği ile kültür etkinliklerini yapalım”

45 Yıldır Turizm İçindeyiz

“Biz turizm işine gireli 45 yıl oldu. Dedem 1951 yılında ilk kuruluşu yapmış, arkasından babam ve annem 45 yıl önce Turizm işine girmiş.  Ben burdan Mehmet Oktay ve Ali Acar’a 2 şey söylemek istiyorum. Ben bu yola çıktığımda çok centilmen olarak çıktım halada centilmen olarak devam edeceğim. Onlarla ilgili hiç konuşmadım bile.  Hepimiz kardeşiz. Mehmet benim kardeşim, Ali Abi ise benim abim. Küçük bir yerde yaşıyoruz seçim sonrasında da yüz yüze bakacağız. Mehmet kardeşim diyor ki, turizmle ilgili hayal sattığımı masal anlattığımı söylüyor. Bakın 45 yıl önce kurduğumuz bu şirket Türkiye’nin en büyük acentelerinden. Biz burada 550 bin gecelemeye çıktık. Bu sene 405 bin geceleme yapacağız. Marmaris’e böyle bir katkımız var. Mehmet Kardeşim Allah için bırak ta Turizmi ben senden daha iyi bileyim. Buraya bu kadar insan getiriyorum. Bırakında bu işi ben bileyim. Burada huzur istiyorsanız turizmi 12 aya çıkartmanız gerekli. 12 ay iş olacak aş olacak.   Ali Acar abim de  diyor ki “12 ay turizm yapacaksa kendi otelinde yapsın” neden kendi otelimde yapmadığımı soruyor. Benim otellerim zaten 12 ay açık. Kışın benim tesislerimde zaten turist kalıyor. Ali Abi otellerı yıkarak turizme fayda edemezsin. Bu işleri bırak. Ben asla ayrımcılık, particilik yapmıyacam ve ben asla kimseyi bırakmayacağım”

Şimdi Oy İstiyorum

“Ben seçim çalışmam süresince kimseden bir tane oy istemedim. Benden oy istedi diyen biri varsa ben bu işi bırakacağım. Ama işte şimdi istiyorum.  Çünkü artık beni tanıdınız. Kardeşiniz oldum. Evinize girdim misafir oldum ve artık sizden oy istiyorum. 2 günümüz var herkese anlatacağız. Ben size hizmet etmek için bu göreve talip oldum. Serkan size hizmetkar olmaya geliyor. Hepiniz herşeyin en iyisini hak ediyorsunuz. Ve ben hizmet edeceksem bu görevi Allah bana nasip etsin”

Serdar Ortaç Çoşturdu

Serkan Yazıcı mitingi sonrasında ise ünlü sanatçı Serdar Ortaç sahne aldı. Sahneye çıkan  Serdar Ortaç 1992 yılından bu yana çıkardığı ve en çok beğenilen şarkılarını seslendirirken vatandaşlarda kendisine eşlik ettiler. AK Parti Marmaris Belediye Başkan Adayı Serkan Yazıcı ve eşi Gül Yazıcı’da birlikte konseri izledi.

Sitemizdeki “Yazıcı’nın Mitingi Strateji mi? Hüsran mı?” haberine buradan ulaşabilirsiniz…

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir