Serkan Yazıcı “Marmaris’i Hizmet İle Buluşturacağız

  • Nisan 2, 2020
  • 0
  • 328 Görüntüleme

Serkan Yazıcı  “Marmaris’i Hizmet İle Buluşturacağız

Yerel seçimlerde AK Parti Marmaris Belediye Başkan adayı olan Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) eski başkanı Serkan YAZICI, ”Marmaris’te yaşayan herkesin başkanı olacağız. Seçimlere kadar çalınmadık kapı,  ziyaret edilmedik komşumuz kalmayacak. Aldığımız her bilgi, her talep projelerimize ışık tutuyor.” dedi.

Serkan Yazıcı Ziyaretlerine Devam Ediyor

Seçim çalışmaları kapsamında Marmaris’in protokolunden başlayarak resmi ve sivil kurumlarını ziyaret eden Marmaris Belediye Başkan Adayı Serkan YAZICI,  ziyaretlerine  mahalle muhtarları ve Marmarisli vatandaşlarla devam ediyor.
Ziyaretlerinde taksicilerle biraraya gelen YAZICI, Türkiye Ralli Şampiyonalarına katıldığı yıllarda taksicilerin can güvenliği için team taksi ekibi olarak yarıştıklarını hatırlatarak, “Dünyanın en zor mesleklerinden birini yapan taksicilerimizin can güvenliği bizim için çok önemli. Mağduriyet yaşamamaları için gereken altyapıyı sağlayacağız.” Açıklamasını yaptı.
Yerel seçim çalışmalarında halkın kendisine verdiği tepkiden çok memnun kaldığığını ifade eden YAZICI, “Teşkilatımız ile beraber tüm mahalleleri ziyaret ederek hem muhtarlarımız  hemde  vatandaşlarımızla görüş alışverişinde bulunuyoruz. Komşularımla buluşuyorum,  projelerimden bahsediyorum.  Yaptığımız görüşmelerden aldığım enerji ile doğru yolda adım attığımıza inancım artıyor.” Dedi.

SERKAN YAZICI Hakkında

1970 yılında dünyaya gelen Serkan YAZICI; liseden sonra eğitim hayatına Turizm Otelcilik Yüksek Okulu’nda devam etmiştir. 1983 yılından beri Marmaris’te yaşayan YAZICI, iş hayatına 1994 yılında YAZICI Grup’ta başlamış, halen Marmaris’te bulunan Grand Yazıcı Club Turban ve Grand Yazıcı Club Marmaris Palace otelleri ile ticari hayatına devam etmektedir.
İş insanı olmasının yanı sıra çok başarılı bir ralli kariyerine sahip olan YAZICI, 4 kere Türkiye Ralli Şampiyonu olmuş, Uluslararası Otomobil Fedarasyonu FIA Takımlar Kupasında FIA Teams Cup Üçüncülüğünün yanı sıra 8 kere de yurtdışında düzenlenen uluslararası yarışlarda ülkemizi temsil etmiştir.

2013 yılında Moldova Cumhuriyeti Fahri Konsolosu olan YAZICI, bu görevinde Moldova Hükümeti’nden onur nişanı almıştır.
Aşçılık diploması olan Serkan YAZICI, müzik ile uğraşmakta ve mix besteler yapmaktadır.
2015 Yılında Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) Başkanlığına seçilmiştir. Ayrıca 2017 yılında Uluslararası Otomobil Federasyonu – FIA’nın en yüksek karar mercii olan Dünya Motor Sporları Konseyi’nin 14 üyesinden birisi olarak seçilerek, 4 yıl boyunca Türkiye’yi bu mertebede temsil etme
şerefine erişmiştir. Uluslararası Otomobil Federasyonu (FIA) Karting Avrupa Baskanı olan YAZICI, Federasyon Başkanlığı sırasında dünyanın en büyük spor organizasyonlarından birisi olan WRC – Dünya Ralli Şampiyonası’nı 10 yıl aradan sonra Türkiye – Marmaris’e getirmiştir.
Dünya çapında sporcu yetiştirmeyi başarmış ve ilk defa düzenlenen FIA GT Nations Cup’da Türkiye’ye birincilik kazandırmıştır. En iyi motor sporları sporcusu ödülüne sahip olan Serkan YAZICI iyi derecede İngilizce bilmektedir. Evli ve 1 çocuk sahibidir.

Sitemizdeki “Yazıcı: Su ulaşmayan köy kalmayacak” haberine buradan ulaşabilirsiniz…

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir