Ceza ile Değil, Proje İle Marmarislileri Uyardılar! Kaskını Tak!

Ceza ile Değil, Proje İle Marmarislileri Uyardılar! Kaskını Tak!
Ceza ile Değil, Proje İle Marmarislileri Uyardılar! Kaskını Tak!

Marmaris Kaymakamı Ertuğ Şevket Aksoy önderliğinde "Sen kaskınla çok daha havalısın" sloganlı kask takma projesi başlatıldı.

Gençlere kask takmanın öneminin vurgulandığı "Sen Kaskınla Çok Daha Havalısın" projesine Marmaris Kaymakamı Ertuğ Şevket Aksoy, İlçe Emniyet müdürü Namık Söylemez, İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Mustafa Çetinkaya ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan katıldı. Proje tanıtımı Marmaris Sabancı Anadolu Lisesinde yapıldı.

Marmaris' te 30 Binden fazla motosiklet var...

İlçe trafiğe kayıtlı 26 bin motosiklet olduğu ve çevre ilçelerden gelenler ile birlikte bu sayının 30 bini geçtiği belirtilen projede öğrencilere kask dağıtıldı. Kask kullanımı ile ilgili eğitimler verilerek, kaza videoları izletildi.

Kask Takmak Hayatınızı Kurtarabilir...

Marmaris Kaymakamı Ertuğ Şevket Aksoy "Motosiklet kullanıcılarının kask kullanması hem yasal, hem de yaşamsal zorunluluktur. Ölümlü motosiklet kazalarının büyük çoğunluğu ise baş bölgesine alınan darbeler sonucu oluşmaktadır. Türkiye geldiği nokta olarak gelişmiş ve büyük bir ülke. Trafik kurallarına uyma konusunda da gelişmiş ülke olduğumuzu göstermeliyiz. İlçemizde 26 bin kayıtlı motosiklet var. Kask kullanımı da en üst seviyede olmalı. Öğrencilerimiz de trafik kurallarına uymalı. Kendi yaşamları için dikkatli olmalı. Kasksız motosiklet kullanmayın" dedi.

Öğrencilere kask kullanımı ile ilgili eğitimleri ise Marmaris Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amiri Bahadır Türkyaşa verdi. Marmaris'teki denetimler ve kesilen cezalarla ilgili de bilgiler aktaran Bahadır Türkyaşa, yılbaşından beri sürücülere toplam 4 milyon 820 bin 688 lira para cezası uygulandığını da belirtti.

Öğrencilere kaskları, Marmaris Kaymakamı Ertuğ Şevket Aksoy'la birlikte, Marmaris Emniyet Müdürü Namık Söylemez, Marmaris İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Mustafa Çetinkaya, Marmaris İlçe Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan dağıttı. Kaymakam Aksoy, kask dağıtımında kendisi de kask giyerek gazetecilere poz verdi.

 

Selimiye Yıkılıyor haberine buradan ulaşabilirsiniz