12.8 C
Muğla
Nisan 9, 2020
Çevre HABER

Selimiye Yıkılıyor!

Selimiye Yıkılıyor!

Söğüt ve Bozburun’da yıkımı durdurma kararı çıkması üzerine “kaçak yapılar yıkılmayacak mı?” endişesine Selimiye’den cevap geldi: İki evin yıkımı başladı! Haber yayına hazırlanırken yıkım devam ediyordu.

Üç Katlı İki Villa Yıkıldı!

Yapılan tespitlerde kaçak olduğu belirlenen 550 yapıya yıkım kararı çıkan Marmaris’te yıkımlar Selimiye’den başladı. Selimiye’de Yıkım kararı çıkan iki villa için sabah saatlerinde Selimiye’ye intikal eden  ekiplerin başladıkları yıkım halen sürmekte. Selimiye’ye gelen Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve Marmaris Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, kaçak yapılan üç katlı iki villayı yıkmaya başladı. Kaçak yapıların sahibi yıkım esnasında villaların başına gelmedi.
Hatırlanacağı gibi geçtiğimiz günlerde Söğüt ve Bozburun mahallelerinde bazı vatandaşların evlerini boşaltmaması, bazılarının da son anda Yürütmeyi Durdurma Kararı alması üzerine yıkımlar ertelenmişti.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın verdiği rakamlara göre, Muğla genelinde 2 bin 800 imara aykırı bina bulunuyor ve bunların 550’si Marmaris sınırları içinde. Yıkımların önümüzdeki günlerde de devam edeceği öğrenildi.

La Casa de Papel Hayranlarına Müjde haberine buradan ulaşabilirsiniz

İlginizi Çekebilir

Şehitlerimiz İçin Marmaris Kaymakamlığı Lokma Dağıttı

Admin

Marmaris Ticaret Odası’ndan Thomas Cook’la ilgili

Admin

Marmaris’te kıskançlık cinayeti   

Admin

Yorum Yap