Şehidimiz bu akşam evine geliyor! Cenazesi yarın saat 11:00'de...

Şehidimiz bu akşam evine geliyor! Cenazesi yarın saat 11:00'de...

Hakkari'de PKK'lı teröristlerin askeri araca düzenlediği saldırıda Muğlalı Hava Savunma Üsteğmen Emre Kargın da şehit oldu. Kargın yarın Dalaman’da toprağa verilecek. 
Hakkari'de PKK'lı teröristlerin askeri araca yönelik uzaktan düzenlediği saldırıda şehit olan iki askerden Hava Savunma Üsteğmen Emre Kargın'ın acı haberi, Muğla'nın Dalaman ilçesinde yaşayan ailesine ulaştı. Acı haberin duyulmasının hemen ardından Muğla Valisi Esengül Civelek şehidin Dalaman’daki evine gitti. Şehit evine bayrak asıldı. Şehit üsteğmen Kargın’ın cenazesi akşam saatlerinde uçakla Dalaman Havalimanı’na getiriliyor. Cenaze yarın sabah saatlerinde Devlet Hastanesi morgundan alınarak evine getirilecek, saat 11.00’de kılınacak cenaze namazının ardından Kapıkargın köyünde toprağa verilecek.
Bekar olan ve Erva Kargın (20) adında bir kız kardeşi bulunan şehit Emre Kargın'ın emekli trafik polis memuru babası Muhammet Kargın (55) ile annesi Saadet Kargın (51) ise taziyeleri kabul etti.
Şehit evine Vali Civelek’in yanı sıra İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Coşkun Sel, İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, kaymakamlar, bazı ilçe belediye başkanları ve vatandaşlar aileyi ziyaret ederek başsağlığı dileklerini iletti.