Seçim Gezilerine Sergi Molası

  • Nisan 3, 2020
Seçim Gezilerine Sergi Molası

AK Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Mehmet Nil Hıdır, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nde (MSKÜ) Mimarlık Bölümü öğrencileri tarafından hazırlanan ‘Konstrüktif Mekanlar’ isimli sergiyi gezdi.
Sergide emeği geçen Mimarlık Bölümü 1. Sınıf öğrencilerinden sergiye ilişkin bilgi alan Dr. Mehmet Nil Hıdır “ öğrencilerimizin el emeği göz nuru eserlerinden oluşan sergi, yarınlar için umut barındırıyor” dedi. Muğla halkının teveccüh göstermesi halinde göreve gelmeleri halinde Mimarlık Fakültesi’ni şehrin içine taşımayı hedeflediklerini belirten Dr Hıdır “Şehirden uzakta değil bizzat şehrin içinde yaşarsa geleceğin mimarları, Muğla’nın tarihsel dokusunu koruyarak Muğla’yı yaşatmaları ve geleceği taşımaları mümkün olacaktır.” dedi. Dr. Hıdır, sergideki eserleri tek tek inceleyerek bilgi aldı.
”İnsani değerleri gözeterek şehre katkı sunmalıyız”
AK Parti Muğla Büyükşehir Adayı Dr.Mehmet Nil Hıdır:” Hayatı bir kültür inceliğinde yaşamak, insanî değerleri gözeterek şehrimize katkılar sunmak , insanın odak noktasında olduğu yaşam alanları oluşturmak artık en acil hayata geçirilmesi gereken önceliğimiz olmalı.  Dünyada yaşadığımızın farkındayız ama değerlerimiz bizden uzaklaştıkça şehirlerimiz, yaşamlarımız bir erozyona uğruyor. Bunun önüne ancak bilinçli nesiller, yarınlarımızın mimarı gençlerimiz geçebilir.”dedi.
Mimarlık Bölüm Başkanı Doç. Dr. Öncü Başoğlan Avşar, sergideki amacın, öğrencilerin tasarım gücünü hayata geçirmek ve bunu meslektaşları ile paylaşarak, yaşamın her alanını eğitimin bir parçası haline getirmek olduğunu vurguladı.
Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Namık Açıkgöz ise, Dr.Hıdır’ın Muğla’nın mimarisine gösterdiği değerin bir işareti olarak sergiye ilgi göstermesinin kendileri için de büyük önem taşıdığını belirtti.
Üç kata yayılan serginin her katını ayrı ayrı gezen ve tüm eserler hakkında detaylı bilgi alan Dr. Hıdır, belediye ile hem mimarların hem de üniversitenin işbirliği içerinde çalışmasının  gereğine vurgu yaparak “ancak bir arada ve birlikte şehri güzelleştirmek mümkün olacaktır. Öğrencilerimize hem öğrencilik hem de meslek hayatlarında başarılar diliyorum” ifadesini kullandı.

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.