Şampiyon yuvaya döndü

  • Nisan 4, 2020
  • 0
  • 275 Görüntüleme

Denizli’de düzenlenen U-15 Türkiye Şampiyonası 1.nci kademe maçlarında grubundan namağlup çıkarak, final maçında Kütahya Aragonit Büyüksaka Sporu ilk yarıda Adar Akçın’ın golü ile 1-0 yenen Marmaris 1923 Spor klübü 2 ci kademe maçlarına katılma hakkı kazandı. Genç sporcuları aileleri Marmaris’e gelişlerinde davul zurna ile karşıladılar.  Kulüp Başkanı ve takım antrenörü Görkem Murat Dinç “Hedefimiz Türkiye şampiyonu olarak Marmaris’e kupa getirmek” dedi
Geçtiğimiz yıl kurulan ve kısa sürede başarılı sonuçlar alarak adından sıkça söz ettiren Marmaris 1923 Spor klubü U-15 takımı Denizlide düzenlenen 1 kademe maçlarından şampiyon olarak döndü. Türkiye genelinde yapılan ve 132 takımın katıldığı U-15 Türkiye Şampiyonası 1 Kademe eleme maçları 11-14 Nisan tarihleri arasında Denizli’de düzenlendi. 6 takımın katıldığı 1 kademe maçları iki grupta gerçekleşti. Grubundaki maçları yenilgisiz olarak geçen Marmaris 1923 Spor Klubü sporcuları final maçında ise A Grubu 1 .si  Kütahya Aragonit Büyüksaka Spor ile karşılaştı. Maçın ilk yarısında Adar Akçın’ın ayağından kazandığı gol ile 1-0 öne geçen Marmaris 1923 Spor oyuncuları skoru korumayı başardı. Maçı 1-0 kazanan genç futbolcular bu galibiyet ile 1. Kademe maçlarını şampiyon olarak tamamladı. Bu sonuç ile şampiyonada 2 ci kademeye kalan 22 takım arasına giren Marmaris 1923 Spor futbolcuları Marmaris’e gelişlerinde aileleri tarafından davul zurna ve meşalelerle karşılandılar. Atatürk Meydanında çocuklarını karşılayan aileler alınan başarı ile şampiyonluğa bir adım daha yaklaşan çocuklarını kutladılar.
Marmaris 1923 Spor Kulüp Başkanı ve takım antrenörü Görkem Murat Dinç, turnuvaya katılan oyuncularının diğer sporculardan yaş olarak küçük olduğunu ifade ederek “Turnuvaya katılan sporcuları çoğu 2004 doğumlu. Bizim takımımızda 2004 doğumlu sadece 5 oyuncumuz bulunuyor. Diğer çocuklarımızın hepsi 2005 ve 2006 doğumlu. Kendilerinden 1-2 yaş büyük sporculara karşı ellerinden gelen tüm çabayı sarf ederek, şampiyonluk hedefi ile 1 nci kademe maçlarının hepsini kazandık. Final maçını da kazanarak Marmaris’e başarı ile geri döndük. Çocuklarımın hepsini kutluyorum. Hepsi başarıya inandı ve kazanmasını bildi. Şimdi hedefimiz 22 takım arasından çıkarak U-15 liginde Türkiye şampiyonu olmak. Marmarisli büyüklerimizi bu çocuklarımıza sahip çıkmasını istiyoruz. Denizli’de ki maçlara giderken kendileri ile daha önce konuştuğumuz Serkan Yazıcı ve Mustafa Karacan bize destek verdiler. Bundan sonra bu desteklerin artmasını ve bu çocuklara Marmaris’li tüm büyüklerimizin sahip çıkılmasını istiyoruz” dedi.

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir