Sakar'da Ölüm Molası!

Sakar'da Ölüm Molası!
Sakar'da Ölüm Molası!

Muğla'yı Marmaris, Fethiye, Datça ve Antalya'ya bağlayan Gökova'daki Sakartepe Rampası'na yapılan Sakartepe kaçış rampasında tatilcilerin durması ölüm molası olarak adlandırıldı.

Bilinçsiz Sürücülerden Ölüm Molası

Her yıl onlarca kazanın meydana geldiği Gökova'daki Sakartepe'ye bir kaç yıl önce kaçış rampası yapılmıştı. Yapımından sonra bir çok kez kazaları önleyen rampa, tatilcilerin bayramda akın etmesi üzerine mola yerine döndü! Kaçış rampasının en hızlı yerine bilinçsizce yapılan molalar ölüme davetiye çıkarırken, bu sürücülerin nasıl ehliyet aldığı da akla ilk gelen sorular. Bilindiği gibi, kaçış rampaları freni patlayan araçlar için yapılmakta ve bir kaç kilometre önceden rampaya yönlendirmekte, freni patlayan araçların hızını keserek güvenli bir şekilde durmalarını sağlamak için yapılmaktadır. Dolayısıyla mola için rampa girişlerinde duran araçlar kaçış rampasının en hızlı noktasında durarak ölüme davetiye çıkarmaktadır.

Sosyal Medyada Alay Konusu Oldu

Ölüm molası olarak tabir ettiğimiz fotoğraf sosyal medyada hızla yayılırken bir kısım insan dehşete düşerken bir kısım insan da ailelerini ölüme götüren bilinçsiz sürücülerle ağır dalga geçti. Bir farklı yorum ise Marmarisli motorsiklet kullanıcısı, Marmaris Endro Team(Motorsiklet Kulübü)'in başkanı ve mantısıyla ünlü mekan Marmaris Mercan Mantı'nın sahibi Mercan Yalçın'dan geldi: "Fotoğraf çekip devam etmez, onları uyarırdım!" dedi.

Yalçın sosyal medya hesabından: "Istanbul'dan kaçan halk kaçış rampasına sığındı. Allah'tan freni patlamış tır gelmemiş yukarıdan.Sene de 6 ya da 7 tırın ve kamyonun freni patlıyor buraya giriyorlar bodoslama. Yazık insanlar hiç hayatlarını düşünmüyorlar.
Yer, meşhur virajları ve iniş rampası ile ünlü Sakar Tepe Geçidi.
"Ben olsaydım orada kesin uyarırdım, foto internete düşmüş."
diye paylaşımda bulundu.

Karayollarına Genel Müdürlüğü'ne İş Düştü!

Kuralları bilmeyen sürücüler için bu noktada da acil bir uyarı levhası yapılması gerekliliği doğdu. Ölümcül kazalar yaşamamak için Kararyolları Genel Müdürlüğü'nün bilinçsiz sürücüler için uyarı levhası yapması şart oldu.