Kahraman İlan Edilen Sahte Komutan Bakın Kim Çıktı!

  • Ocak 6, 2022
  • 0
  • 2479 Görüntüleme
sahte komutan kebapçı çıktı

Kahramanların Hakkını Kebapçıya Verdiler!

Geçtiğimiz günlerde Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, düzenlediği törende yangın kahramanı komutan olarak basına tanıttığı Azerbaycanlı kebapçı çıktı!

sahte komutan kebapçı çıktı

 

Sahte komutan kebapçı çıktı

Geçtiğimiz günlerde Marmaris Belediyesi tarafından düzenlenen ve “Azerbaycanlı Komutan Yeniden Marmaris’te” manşetiyle ulusal medyaya servis edilen törendeki komutanın sahte olduğunu ortaya çıkarmıştık.  Azerbaycan medyası da Marmaris Life’ın haberi ile yakından ilgilendi ve kendisini Gazi Albay Rasim Ahmet olarak tanıtan kişinin uzun zamandır Türkiye’de kebapçılık yaptığını ortaya çıkardı.

Azerbaycan Medyası ve Azerbaycan Dış İşleri ve İç İşleri Harekete Geçti

Gerçek Komutan ve Kahraman Albay Nazar Bağışov
Gerçek Komutan ve Kahraman Albay Nazar Bağışov

Azerbaycan ordusunun albay kıyafetini giyip kendini itfaiye komutanı olarak tanıtan adının sonradan Rasim Ehmedli olduğu ortaya çıkan kişinin haberini resmi makamlara iletilmesinden sonra Azerbaycan karıştı. Dış işleri ve İçişleri bakanlığı iletişime geçtiğimiz Fevkalade Haller Nazırlığı’ndan soruşturmayı alıp adli çalışmalar başladılar. İlk bilgi ise AXAR (Balta) gazetesinden geldi. Gazetenin bildirdiğine göre sahte komutan Türkiye’de çalışan bir kebapçı. Aynı dakikalarda Azerbaycan Acil Durumlar Bakanlığı(FHN)’ye bağlı itfaiye ekibinin ve Marmaris yangınına gelen itfaiyenin de komutanı Albay Nazar Bağışov , kendisini Azerbaycan İtfaiye komutanı Albay Rasim Ahmet olarak tanıtan kişinin Marmaris’te çalışmadığını ve bakanlıklarında bu isimde bir komutan olmadığını belirtti.

Azerbaycan İçişleri Bakanlığı: “Başka Vahim Bilgiler’de Geliyor!”

Azerbaycan İçişleri Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Polis Binbaşı Elshad Hajiyev yaptığı açıklamada, soruşturmayı daha da derinleştirdiklerini, daha vahim bilgilerin olduğunu açıkladı.

Marmaris Belediyesi ve Mehmet Oktay Paylaşımı Kaldırdı

Aradan 5 gün geçmesine rağmen sosyal medyada plaket törenine ait fotoğrafları ve paylaşımları kaldırmayan Marmaris Belediyesi bugün paylaşımları hesaplarından sildiler.  Oktay, yangında görev almayan sahte komutanı Marmaris’te tekrar ağırladığını belirtiyor. Azerbaycan medyasında bu paylaşımlar kullanılarak yapılan haberler duruyor. Aynı Medya Marmaris Life Dergisi’nin derinlemesine yaptığı araştırmasından bahsediyor ve derginin bu haber hakkındaki paylaşımlarını da paylaşıyor.

      Azerbaycan Medyası Sahte Komutan Haberine Geniş Yer Ayırdı

 

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir