PM Karar Verdi Marmaris CHP Karıştı

  • Nisan 2, 2020
PM Karar Verdi Marmaris CHP Karıştı

PM Karar Verdi, CHP Marmaris Karıştı

31 Mart yerel seçimleri için CHP Marmaris Belediye başkanlığı adaylığı için Mehmet Oktay isminin açıklanması ilçe siyasetinde bomba etkisi yaptı. CHP MYK’da mevcut Belediye Başkanı Ali Acar’ın isminin çıkması, fakat daha sonra yapılan Parti Meclisi toplantısında Mehmet Oktay’ın aday olarak açıklanması sonrasında CHP Marmaris ilçe yönetimi bir basın açıklaması yaparak toplu istifa edeceklerini açıkladılar. CHP İlçe Başkanı Tolga Akbay ” MYK toplantısında mevcut başkanımız Ali Acar aday gösterilirken PM toplantısında bu kararın değişmesi ve adayın Mehmet Oktay olarak açıklanmasını kesinlikle kabul etmiyoruz. İlçe yönetimi ile beraber 1000 parti üyemizle birlikte istifa dilekçelerimizi hazırlıyoruz. Gerekirse DSP’den aday olarak Ali Acar’ın yeniden Belediye Başkanı olarak seçilmesini sağlayacağız” dedi.
31 Mart seçimlerine günler kalırken Marmaris’te Belediye Başkanlığı adayı olarak CHP’nin adayını açıklamaması günlerdir merak konusu olmaya başlamıştı. Pazar günü toplanan CHP MYK toplantısında ise mevcut Belediye Başkanı Ali Acar’ın yeniden aday gösterileceği sinyalleri gelirken, bütün gece süren PM toplantısı sonrasında büyük sürpriz yaşandı ve aday adayı Mehmet Oktay CHP Marmaris Belediye Başkan adayı olarak açıklandı. Bu açıklama sonrasında ise haber Marmaris’te şok etkisi yaparken ilk tepkilerde hızla gelmeye başladı.

CHP Marmaris İlçe Yönetimi Açıklama Yaptı

CHP Marmaris İlçe Yönetimi öğlen saatlerinde bir basın açıklaması yaptı. İlçe başkanı Tolga Akbay ve yönetim kurulu üyeleri yaptıkları açıklamada kararı kabul etmediklerini ve yönetim olarak istifa edeceklerini açıkladılar. Akbay yaptığı toplantıda “Aday belirleme sürecinde yönetim olarak partimize aday belirlenmesi için neler yapılmasını tavsiye ettik. Ama Parti yönetimi bu kararı kendi verdi. Parti meclisimiz bir karar verdi. MYK toplantısında mevcut belediye başkanımız Ali Acar’ın ismi ön plana çıkıp belirlenmesine rağmen PM demokratik olmayan bir şekilde bu isim değiştirildi ve Etik olamayan bir şekilde isim değiştirildi. Bizim işimiz isimlerle değil. Bizim için önemli olan ilçe yönetiminin siyasi iradesinin hiçe sayılmasıdır. Acil olarak yönetim kurulu toplantısı yaptık ve oy birliği ile bugün itibari ile yönetim kurulu üyeliğinden ve parti üyeliğinden istifa ettik. Yönetim kurulu asıl ve yedek üyeleri olarak isfitamızı verdik ve ilçe yönetimi düşmüştür” dedi.
Soruları da cevaplayan Akbay “Belediye başkanımız sosyal demokratik bir kişiliktir. İstifalar sonrasında görüşme yaptığımız siyasi görüşler var. DSP de bize yakın bir parti. Gerekirse Ali Acar ile beraber DSP’den aday olarak çalışmalarımıza başlayacağız. Milletvekili Mürsel Albay ve Büyükşehir belediye başkanı adayı olan Osman Gürün’ün bu konuda etkili olduğunu düşünüyoruz. Bunlar önümüzdeki günlerde dahada netleşecektir. ”

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir