Pandemi Ayarlı Halk Plajı!

  • Haziran 13, 2020
  • 0
  • 576 Görüntüleme

Marmaris Belediyesi Çalışmalarını Tamamladı..

İşte 2020 Model Halk Plajı

Marmaris Halk Plajı’nda, pandemi ile mücadele kapsamında ilçe belediyesi tarafından yürütülen ve normalleşme sürecinden önce başlatılan çalışmalar tamamlandı.

İçişleri Bakanlığı’nın ilgili genelgesindeki maddelere de uyularak, sosyal mesafe ile hijyen kuralları doğrultusunda düzenlenen plaj, yeni ve ‘normal’ haliyle hizmete girdi.

Şemsiyeler Arsındaki Mesafe 7 Metreye Çıkarıldı

Edinilen bilgiye göre,  düzenlemeler kapsamında, 2019’da 300 olan güneş şemsiyelerinin sayısı 200’e indirildi, aralarındaki mesafe ise 4 metreden, 7 metreye çıkarıldı. Duşlar, tuvaletler pandemi kurallarına uygun, hale getirildi.  aklaşık 1 kilometre uzunluğunda 30 metre genişliğindeki plaja 200 ton kum serildi.

Denetimler Aralıksız Sürecek

Plaja paralel uzanan kordon boyunca da düzenlemeleri tamamlayan Marmaris Belediyesi’nin yetkilileri, Bakanlığın açıklamalarına göre hareket etmeye devam edeceklerini,  denetimlerinin aralıksız süreceğini belirtti.

Plajlarda Mesafe Korunacak

İçişleri Bakanlığı’nın genelgesinde yer alan kriterlere göre, bundan böyle plajlarda, uygulanacak kurallardan öne çıkanları şöyle:

Bu haber de ilginizi çekebilir  65 Yaş Üstü Yabancı Turiste Kısıtlama Olacak Mı?

Plaj alanında belirlenen/belirlenecek kapasitenin üzerinde kalabalık oluşmasını engellemek için gerekli önlemler alınacak.

Plaj alanlarına çalışanlar dahil 4 metrekareye bir kişi ve dinlenme alanları arası mesafe en az 1,5 metre mesafe olacak şekilde şezlonglar/dinlenme materyalleri yerleştirilecek, bu sistematikle hizmet verilecek alanların kapasitesi belirlenecek. Aynı aileden olan, aynı odada veya evde konaklayan misafirler arasında mesafe şartı aranmayacak.

Covid19 açısından riskli olan 65 yaş üzeri, yüksek tansiyon, kalp, şeker vb. hastalığı olan kişi/kişiler, plaj ve yüzme alanlarını kullanmaları esnasında dikkatli olmaları konusunda uyarılacaktır.

Güneşlenirken Maske Zorunluluğu Yok

Misafirlerin kişilerle yüz yüze olma, konuşma vb. etkinliklerde mesafenin korunmasının yanı sıra maske takmaları da sağlanacak. Plaj ve yüzme alanlarına girişte maskesi olmayanlar için yeterli miktarda maske bulundurulacak. Güneşlenirken maske takmak zorunlu tutulmayacak.

Marmaris Life

Fotoğraflar: Ender TÜRKKAN

Fotoğrafları Büyütmek İçin Üzerine Tıklayın

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 × 3 =