Orhaniye Kızkumu'nda Tehlikeli Gerginlik!

Orhaniye Kızkumu'nda Tehlikeli Gerginlik!
Kızkumu'nda Dehşet Anları

Kızkumu'nda Dehşet Saatleri

Marmaris'in tarihi ve turistik mahallesi Orhaniye'nin en çok ziyaret edilen yeri Kızkumu'nda nasıl çıktığı henüz belirlenemeyen tartışma çatışmaya dönüştü.

Olaylar Kızkumun'da bulunan bir işletmenin personeliyle köylü gençlerin tartışmasıyla başladı. Bunun üzerine toplanan Orhaniyeliler'in bu işletmeye gitmesi üzerine olaylar büyüdü. Bıçakların da çekildiği olaya Hisarönü Jandarma Karakolu'ndan gelen jandarma müdahale etse de olaylar kontrol altına alınamayınca takviye birlikler de istendi.

"Silah Sesleri Turistleri Tedirgin Etti!"

Yakındaki karakollardan da olay yerine gelen jandarma havaya ateş açarak olaylara hakim oldu. Turizm sezonunda hem kavganın çıkması ardından da çatışma çıktı hissi veren uzun süreli silah sesleri tatilcileri, koyda demirleyen yatlardaki turistleri ve yöre halkını tedirgin etti.

Önlem Alınmazsa Sonu İyi Bitmez!

Yetkililerin önlem almaması durumunda olayların daha kötü neticelere varabileceğini söyleyen görgü tanıkları, kimseye bir şey olmamasını mucize olarak nitelendirdi.

Sosyal Medyadan da Tepki Geldi

Orhaniye Kızkumu'nda demirleyen bir turizmcinin sosyal medyadan korku dolu anlara böyle tepki geldi:                          A.Ç: "Orhaniye de bu gece ciddi bir kavga yaşandı. Bu rezilliği nasıl yaparsınız,nasıl izin verirsiniz bu olanlara?! kimsiniz yahu ?!küfür, kıyameti bırakın koy ardı ardına silah sesleriyle inledi gecenin bir yarısı.. Hayırdır yahu? Turistik yerdeyiz hiç mi düşünmüyorsunuz insanların burada tatilde olduğunu??
Sonra kimse gelmiyor, turizm öldü 
falan filan. 

Muhtar Dinç: "Münferit bir olaydı, geçti!"

Orhaniye muhtarı Cem Dinç ise dergimize yaptığı açıklamada, "13-14 yaşlarındaki çocuklara yapılan münferit bir olaydı; geçti, bitti. Devamı olacak bir durum yok; her şey kontrol altında. Olmasaydı daha iyi olurdu, bundan sonra da bir şey olmayacaktır. Köy ilk günkü gibi sakin" dedi.