Oktay: Umutsuzluğa Kapılma Lüksümüz Yok

  • Haziran 11, 2020
  • 0
  • 424 Görüntüleme

Marmaris Belediye Başkanı Oktay: Umutsuzluğa Kapılmayalım, Çözüm Arayalım

Marmaris Belediyesi’nce, ‘Konaklama Tesislerinde Kontrollü Normalleşme Süreci’ başlığı altında düzenlenen bilgilendirme toplantıları başladı. Armutalan Kültür Merkezi’nin ev sahipliğinde iki gün sürecek ve 4 oturum halinde gerçekleşecek toplantıların ilkine, Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, Marmaris Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mutlu Ayhan, İlçe Sağlık Müdürü Mehmet Töreyenler, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü Müdürü Nejmettin Kaya, Güney Ege Otelciler Birliği Başkanı Bülent Bülbüloğlu ile 100 kadar konaklama tesisi yöneticisi katıldı.

Etkinliğin açılış konuşmasını Belediye Başkanı Mehmet Oktay yaptı. Mehmet Oktay, turizm sektörünün  Eylül 2019’da Dünya devi tur operatörü “Thomas Cook”un iflas etmesiyle sıkıntı içine girdiğini hatırlattı. Belediye yönetiminin ve sektör temsilcilerinin, söz konusu sıkıntıyı aşmak amacıyla el birliğiyle yürütülen çalışmalardan olumlu sonuçlar alındığını belirten Başkan Mehmet Oktay, “Rezervasyonlara bakıldığında, geçmiş 20-25 yıllık Mayıs ayı verilerine göre önümüzde olumlu bir tablo görüyorduk. Ama maalesef, pandemiyle birlikte çok ağır sonuçlar yaşamaktayız” dedi.

Umutsuzluğa Kapılmak Yok

Oktay, mevcut durum olumsuz olsa da, umutsuzluğa kapılmak yerine çözüme odaklanılmasına yönelik düşüncesini şu sözlerle dile getirdi: “Ancak her ne olursa olsun, hiçbir şekilde en başında bizler yöneticiler, idareciler olarak umutsuzluğa kapılmak lüksüne sahip değiliz. Neticede her şeye bir şekilde, çözüm üretme kapasitesine, kabiliyetine sahip bir dinamiğe, ilçe nüfusuna sahibiz.”

Bu haber de ilginizi çekebilir  Doğa Devriyesi Göreve Hazır

Her Şeyden Önce Kendimizi Koruyalım

Koronavirüs salgını dönemi boyunca gösterdikleri mücadele ve çabadan ötürü kamu kurumlarına, odalara, sivil toplum örgütlerine ve ilçe yaşayanlarına teşekkür eden Başkan, daha sonra Belediyenin bu süreçte yürüttüğü faaliyetleri anlattı.

Tedbirli olmak, tedbiri elden bırakmamak  gerektiğini vurgulayan Oktay, sözlerini şöyle noktaladı: “Hepimizin, herkesin dikkatli olmasında fayda var. Her fırsatta şunu tekrar ediyorum, her şeyden önce biz kendimizi korumak zorundayız.”

Toplantıda, Başkan Oktay’ın ardından sırasıyla Marmaris Belediye Başkan Danışmanı Selma Kılıç, İlçe Halk Sağlığı Müdürlüğü Uzman Doktoru Işık Top, Nejmettin Kay, Bülent Bülbüloğlu, Mutlu Ayhan, Marmaris Belediyesi Meclis Üyesi ve Belediye Kültür Sanat Turizm Kurulu Üyesi Ali Kırlı birer konuşma yaptı.

Ender TÜRKKAN/Marmaris Life

Fotoğraf: Marmaris Life

İlk aşaması yaklaşık 1,5 saat süren etkinlikle ilgili haberleri gün boyu paylaşmaya devam edeceğiz.

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 × two =