Ne Çeşme Ne Bodrum En İyisi Marmaris!

  • Haziran 12, 2020
  • 0
  • 679 Görüntüleme

Yaygın Medya Çeşme&Bodrum Yancılığını Bıraktı,

Marmaris’in Yıldızı Hızla Parlamaya Başladı!

Hürriyet gazetesi seyahat uzmanları, yaptıkları “en iyiler” listelerinde Bodrum ve Çeşme’yi ‘es’ geçerken,  Marmaris’i ise pas geçmiyor..  Önce “Koronavirüs salgını sonrası doğayla iç içe zaman geçirilebilecek,  keşfedilmeyi bekleyen Türkiye’nin en iyi 8 adresi” listesinde Marmaris’in kırsal mahallesi, başka bir deyişle köyü Turgut’a da yer verildi. Ardından, “Türkiye’de gidilecek  20 İzole yeri” arasında Marmaris’ten iki cennet köşe Selimiye mahallesi ile Hisarönü’ne bağlı Bördübet mevkii de gösterildi. Gazete bugün de Bördübet’e bu kez “Yeşili ve oksijeni bol 10 adres” listesinde yer verdi.. Söz konusu üç değerlendirmede de Bodrum ve Çeşme’den adreslerin bulunmaması dikkat çekti.

Bübüloğlu, Dün Söylemişti

Bu durum,  yaygın medyanın, yıllarca ısrarla sürdürdüğü Bodrum ve Çeşme  lehine ayrımcılık içeren yayınları bırakıp, eşsiz doğasıyla, Ege’nin ve Türkiye’nin incisi Marmaris’e  hak ettiği ilgiyi vermeye başladığının  göstergesi olarak kabul ediliyor.. Güney Ege Turistik Otelciler Birliği Başkanı Bülent Bülbüloğlu’nun “Marmaris, Bodrum’dan daha çok tercih edilmeye başlandı” sözlerini doğruluyor.  Görünen o ki, Türk turizminin en parlak yıldızı artık Marmaris..

Uzun yıllardır İstanbul’dan gönderdikleri habercilerine, yazları sadece Bodrum ve Çeşme’de kamp kuran Hürriyet gazetesi, bakın,  son 1,5 ayda Marmaris’e hangi listelerde yer vermiş:

Koronavirüsten Sonra Turgut İyi Gelir

28 Nisan 2020: Hürriyet gazetesinin  seyahat uzmanlarından oluşan ekibi, koronavirüs salgını sonrası doğayla iç içe zaman geçirilebilecek,  keşfedilmeyi bekleyen Türkiye’nin en iyi 8 adresini seçti. Listede Marmaris’in kırsal mahallesi, başka bir deyişle köyü Turgut’a da yer verildi.

Turgut’tan sözlerle bahsedildi:  “Marmaris’in şelaleleri, plajı, narenciye bahçeleri ve el dokuması halılarıyla ünlü köyü Turgut, birçok doğal ve tarihi zenginlik barındırıyor. Köyden üç kilometre uzaklıkta Hydas Antik Kenti yer alıyor. Turgut Kalesi olarak anılan Hydas akropolünün kalıntıları arasında kent kapıları, kale duvarları ve sarnıç bulunuyor. Tarihi dokusu olan bu köyün her köşesi keşfedilmeyi bekliyor diyor.”

Bu haber de ilginizi çekebilir  Muğla'daki Araç Sayısı Yarım Milyonu Geçti

İzole Tatilin Adresi Marmaris

1 Haziran 2020: Gazetenin “Türkiye’de gidilecek ’20 İzole’ yeri” listesinde Marmaris’ten iki cennet köşeye Selimiye mahallesi ile Hisarönü’ne bağlı Bördübet mevkiine de yer verildi. Marmaris’ten Selimiye ve Bördübet Türkiye’nin en izole yerleri listesine girdi.

Burada  Huzura Doyarsınız

Selimiye ve Bördübet’ten şu sözlerle bahsedildi: “Marmaris’ten Datça’ya giderken sağa doğru Bördübet tabelası gördüğünüzde o yolun sizi gizli bir cennete götüreceğini bilin. Yaklaşık 20 dakikalık iki yanı çam ağaçları ile kaplı köy yolundan kısa bir yolculuğun ardından huzur dolu Bördübet köyüne ulaşacaksınız. Sessizliğin ardına saklanmış turkuaz bir koy ve birkaç endüstriyel olmayan küçük samimi  tesis sizi karşılayacaktır.

Eğer Ege’de cennet köşelerden birini arıyorsanız Selimiye tam size göre olabilir. Turistlere uyum sağlamış bir köy hayatı içerisinde geride kalan karantina günlerini unutabilirsiniz. Kitle turizmine fazla açılmamış olduğundan doğa hala bakir. Bu bakir doğa içerisine serpilmiş plajlarda denizin tadını çıkarabilir ve etrafta bulunan restoranlarda harika deniz mahsülleri yiyebilirsiniz.”

Yeşili De Oksijeni De Bol!

Ve bugün:  Hürriyet bu kez “Kafa dinlemek istiyorsanız bu liste size göre” deyip, “Yeşili ve oksijeni bol 10 adres!” listesini yayınladı. Daha önce izole tatilin adresi olarak gösterilen Bördübet bu listede de yer aldı. Doğa harikası belde için bu defa şu ifadeler kullanıldı:  Muğla’nın doğa harikası yerlerine ev sahipliği yapan Marmaris’in yeşille mavinin kucaklaştığı beldelerden biri de Bördübet.. Gerek incecik kumlarla kaplı plajları, gerekse de yemyeşil çam ormanları arasında ister kamp yapın, isterseniz de bölgede hizmet veren iki-üç tesisten birinde konaklayın… Bol oksijeniyle yemyeşil bir doğaya sahip olan Bördübet’e bu yıl mutlaka uğrayın.

Marmaris Life

Fotoğraf: Ender TÜRKKAN/Marmaris Life

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

12 − 5 =