MUSKİ Tesisin Yolunu Molozla Kapattı! Marmaris’te Turistler Mahsur Kaldı!

  • Ağustos 29, 2020
  • 0
  • 1002 Görüntüleme

Molozlar Turistik Kriz Çıkardı!

Muğla Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü ( MUSKİ ) ekipleri, Orhaniye mahallesindeki dere düzenleme çalışmaları sırasında çıkarılan molozlarla turistik tesisin ulaşımı kapatıldı.

Cuma günü mesai saati sonrası giriş-çıkış noktasına moloz yığılan ‘Casaferenia’ adlı işletmede  konaklayan 1’i bebek, 1’i çocuk toplam 7 tatilci, adeta mahsur kaldı.

“Burada Mahsur Kaldık”

İşletmeci Nur Özubek, olanları şöyle anlattı: “Zaten misafirlerimiz, tatillerinde iş makinesi sesi duymaktan rahatsızdı. Üstüne bir de haber verilmeden tesisimizin ulaşımını kapatacak şekilde moloz dökmeleri hepimizi çileden çıkardı. Bari haber verselerdi, misafirlerimiz otomobillerini uygun bir yere götürürdü. Şimdi araçla buradan çıkmaları imkansız. Hatta, yayan çıkmak bile molozlar yüzünden zorlaştı. Kısacası biz ve misafirlerimiz burada mahsur kaldık.”

 Hem Şaşkınlar Hem Kızgın

Jandarmayı ve ilgili birimleri aradıklarını da belirten Nur Özubek, sözlerini şöyle sürdürdü: “Jandarma geldi, tespitte bulundu. Telefonla ulaştığımız, MUSKİ ’deki yetkili, bugün molozları kaldıracaklarını söyledi. Ancak bugün sabah 11.00 itibariyle ne gelen ne giden oldu. Misafirlerimiz hem şaşkın, hem kızgın. Turistik bir yerde olanlara inanmakta güçlük çekiyor, en çok ‘rezalet’ kelimesini kullanıyorlar. Yaşadıklarını ilgili devlet makamlarına mutlaka iletip, şikayette bulunacaklarını söylüyorlar.”

“Neye Engel olunmak İstendi?”

Orhaniye’ye ailesiyle konaklamaya Ankara’dan gelen Fatih İskender ise Marmaris Life’a yaşadıklarını anlatırken hala şaşkın haldeydi. Akşam mesai saati sonrası bir anda iş makineleri geldi, yolu kapadılar ve gittiler. Bunun altında kasıt aramak gerekir. Bunun izahını birileri yapmalı. Sel yok, yağış yok ama bir anda birileri mesai saati dışında gelip yolu kapadı ve gitti. Kimse bizi uyarmadı. Arabalarımızı, orada yaşayan insanları göre göre yolu kapadılar. Acil bir durum olsa nasıl çıkacağız? Bunun hesabını birileri vermeli.

Bu haber de ilginizi çekebilir  Marmaris’teki Rallinin Galibi Britanyalı Evans

“Şimdi De Çukur Açarak Araç Çıkışına Mani Oluyorlar!”

Marmaris’e tatile gelen Fatih İskender, yaptığımız girişimler sonucunda bir hareketlilik ancak bugün öğlen saatinde oldu. O da arabaların geçtiği diğer bir dere yatağına çukur kazmak içinmiş. Orayı da derinleştirerek buradan araç geçişine tamamıyla engel olunmaya çalışılıyor. Orhaniye’ye tatil için geldim ama burada başka bir şeyler dönüyor.  Bunun hesabını birileri vermeli. Burada birileri kendi çıkarları için turizme ve insanlığa balta vurdu. Bir daha Marmaris’e gelmeyi düşünmüyorum. Çocuklarımla tatilimin zehir olup asabımın bozulmasına mı üzüleyim, Marmaris’te ayak oyunlarıyla birilerinin hukuksuz işler yapmaya çalıştığına mı? Bence MUSKİ burada kullanılıyor. MUSKİ bunu araştırmalı. Yazık Orhaniye’nin düştüğü bu hale” dedi.

Marmaris Life

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir