Mürsel Alban : Herkesin doğruları bilmesi gerekli

  • Nisan 4, 2020
  • 0
  • 315 Görüntüleme
CHP Marmaris Belediye Başkan Adayı Mehmet Oktay’ın mitinğine katılan CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban’da Marmaris’te düzenlenen mitinge katılarak bir konuşma yaptı.

31 Mart Pazar günü gerçekleşecek olan yerel seçimler için Belediye Başkan adayları halkla son buluşmalarını geçekleştirdiler. CHP Marmaris Belediye Başkan Adayı Mehmet Oktay’ın mitinğine katılan CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban’da Marmaris’te düzenlenen mitinge katılarak bir konuşma yaptı. Alban konuşmasında CHP’den istifa ederek DSP’den Marmaris Belediye Başkan Adayı olan Ali Acar’a yüklenerek “Burada Sen partinde aday adayı olmuşsun sonra aday olmuşsun seçilememişsin sonra çıkıp başka partiden aday olmuşsun. Senin derdin hizmet değil koltuk sevdası. Marmaris sevdası değil bu” dedi.
Pazar günü gerçekleşecek olan yerel seçimlerde son 24 saate girilirken Belediye başkan adayları son mitinglerini gerçekleştirdiler. CHP Marmaris Belediye Başkan Adayı Mehmet Oktay’ın yoğun kalabalık karşısında gerçekleşen mitingine çok sayıda vatandaş katıldı. Mitingde Mehmet Oktay’dan önce sahneye çıkan CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban’da bir konuşma yaptı. Alban konuşmasında önce merkezi hükümete yüklendi. Emir altına girmeden halkıyla kucaklaşarak bizimde burada özgürce yaşamamızı sağlayacak belediye başkanlarına ihtiyacımız var diyen Mürsel Alban sözlerini şöyle sürdürdü “ Tek adam okluk koyuna saray yaptı mı ?. Kimin sesi cıktı ? Buradaki yerel yönetim neden engel olmadı. Halkı oraya toplarmıydı ? Hiç müdahalesini gördük mü. Eğer müdahaleyi görmezsek araziyi ha orda vermişsin ha burada yeri vermişsin. Ne farkı var. Ülkenin beka sorunu var diyorlar. Bu sorunu 17 yıldır bu ülkeyi yöneten iktidar yapmıştır. Bu ülkenin beka sorunu yoktur. Beka sorunu var diyenlere Gazi Mustafa Kemal Atatürk Bandırma vapuruna binerek yıllar önce beka sorununa karşı savaşarak düşmanı İzmir’de denizde dökerek ortadan kaldırmıştır. Bu ülkenin tek sorunu var oda yönetim sorunu var. Sen bu ülkeyi yönetemiyorsan bu millet sana 31 martta cevabını verecek. Bu seçimde senin son seçimin olacak. Bir daha seçime girip kazanamayacaksın”
“Pırıl pırıl bir aday”
“Size genç pırıl pırıl bir belediye başkanı getirdik. Örgütün içinde büyümüş, partisini sevmiş ve halkıyla kucaklaşmış biri. Aday olacağı zaman bana projelerini anlattı. Ama en önemli projesini sorduğumda bana bundan sonra randevu ile hiç kimse bana gelmeyecek halkımla içi içe olacağım dedi. Halkla beraber Marmaris’i yöneteceğim dedi. İşte size göre bir belediye başkanı. Sorunları halkla birlikte çözecek, Marmaris’i halkla birlikte yönetecek. Başka ne isteyebilirsiniz ki”.
“Bu Marmaris sevdası değil”
“Burada sen partinde aday adayı olmuşsun. seçilememişsin. Sonra çıkıp başka partiden aday olmuşsun. Senin derdin hizmet değil koltuk sevdası. Marmaris sevdası değil bu. Bir kişinin benim Genel başkanıma laf söylemesi için önce o kişinin ağızını yıkaması lazım. Tertemiz  bir genel başkana sen laf söyleyemezsin. Osman Gürün buraya yatırım yapmak istedi önüne geçtiler. Zabıtaları önüne dizdiler. Halkla toplantı yapmak istedi salon vermediler. Belediyeden her ay toplantı yapmak için salon istedi. Her seferinde salonlar dolu dediler. Osman Gürün nasıl buluşacak halk ile. Osman Gürün’ü engelleyen burada ki yönetimdir”
CHP dernekmi ?
“Asansör darbesi dediler. Adaydım benim adaylığımı engellediler dediler. CHP dernek mi . CHP şirket mi. CHP ruhunu Kemal Atatürk’ten almış bir partidir. CHP de darbe olmaz. Bizde öyle asansör başında politika yapılmaz. Hiçbir yerde asansör darbesi diye konuşmak da kimseye yakışmaz. Senin ismin MYK ya gelmedi adın MYK’dan çıkmadı.  Çünkü sen CHP ye yakışan bir yönetim şekli ortaya koymadın. O nedenle Mehmet Oktay seçildi. Sataşmayı sevmem ama doğruları da herkesin bilmesi lazım. Bir aday kendi partisinde aday olur. Bakın Mehmet Oktay büyükşehirde oyunu Osman Gürün’e istiyor. Ama DSPnin Büyükşehirde adayı var. Büyükşehirde ona oy istemiyorsun gidiyor Bağımsız adaya oy istiyorsun. Bu ne demek.  Marmaris’te artık şeffaf, saydam, halkın istediği gibi bir yönetim şekli olacak. Ben Muğla’da Osman Gürün’ü, Marmaris’te Mehmet Oktay ve  ülke genelinde de Atatürk’ün kurduğu altı oku CHP’yi size teslim ediyorum. İyi partililer de belki burada sizin adayınız yok ama biz nasıl bizim adayımız olmayan yerlerde  sizi destekliyorsak sizde bizi destekleyin . Mührünüzü 6 okun üzerine basın”

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir