Muğlalı Engelsİzciler Kampta!

  • Eylül 28, 2021
  • 0
  • 102 Görüntüleme

Muğlalı Engelsİzciler Kampta!

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği organizasyon ile engelli öğrenciler Engelsİzciler Kampında bir araya geldi. Fethiye İnlice Plajında 2 gece kamp yapan 13 öğrenci çeşitli etkinliklere katıldı. Film gösterimi, kamp ateşi, şarkı söyleme gibi faaliyetler ile eğlenen çocuklar unutulmaz anlar yaşadı.

Düzenlediği etkinlikler ile engelliler konusunda farkındalık yaratmayı amaçlayan Muğla Büyükşehir Belediyesi, hem çocukları hem de ailelerini sosyal yaşamın her alanında desteklemeye devam ediyor. Bu kapsamda engelli bireylere ve ailelerine yönelik kurduğu Türkiye’de bir ilk olan Kısa Mola hizmeti ile ilkleri yaşayan bireyler, Engelsİzciler Kampı’nda bir araya geldi.

Vatandaşlar ve Engelsİzciler Birlikte eğlendi

Menteşe, Milas ve Fethiye Kısa Mola Merkezlerinde eğitim alan 13 engelli öğrenci, Fethiye İnlice Plajı’nda iki gece üç gündüz olacak şekilde kampa katıldı. Çocuklar ilk gün kendi çadırlarını kurarak obalara ayrıldılar. Daha sonra tüm günü grup çalışmaları ve deniz etkinliği ile geçirdiler. Ayrıca ilk günün akşamında Buz Devri 1 filminin gösterimi yapıldı.

Bu haber de ilginizi çekebilir  Ünlü Bisküvi Markasının Adı Irkçılık Çağrışımı Yapıyor Diye Değiştirildi

İkinci gün denize giren Engelsİzciler oldukça eğlenceli zaman geçirdiler. Deniz sonrası kamp alanının temizliğini yapan izciler günün geri kalanını, grup etkinlikleri ve ateş gecesi hazırlıkları ile geçirdi. Akşam yemeğinden sonra İnlice plajında tatil yapan vatandaşlar da çağırılarak, ateş gecesi gösterileri başladı. Türküler söyleyip, dans gösterileri yaparak hünerlerini sergileyen izciler, tatilcilere unutulmaz anlar yaşattı.

Kampın son gününde çadırlarını toplayıp kamp alanını temizleyen bu tertemiz yürekli izciler, bir sonraki etkinlikte buluşmak üzere arkadaşları ile vedalaştılar.

Marmaris Life

Zeren Çığ

 

 

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir