Muğla’da KOM Ve Narkotik Ekipleri Bir Haftada 56 Operasyon Düzenledi

  • Ocak 11, 2021
  • 0
  • 194 Görüntüleme

66 Şüpheli Hakkında İşlem Yapıldı

Muğla İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı, Kaçakçılık ve Organize ile Narkotik Suçlarla  Mücadele amirliklerinin geride bıraktığımız bir hafta içerisinde yürüttükleri açıklamalar hakkında açıklama yapıldı. Buna göre, 3-10 Ocak 2021 tarihleri arasında Muğla merkez ve aralarında Marmaris’inde bulunduğu ilçelerde 56 ‘yakalama’ olayı gerçekleşti. Kaçak alkollü içki ile tütün ürünleri, tarihi eserler, çok miktarda uyuşturucu madde ve ruhsatsız 5 tabanca ele geçirildi. Toplamda 66 şahsa işlem yapıldı, haberi yayına hazırladığımız sırada ulaşan bilgilere göre, bunlardan 14’ü adliyeye sevk edildi, 7’si tutuklandı, 7’si adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Gözaltında olan şahısların da işlemleri tamamlandıktan sonra adli makamlara sevk edileceği bildirildi.

KOM Ekipleri 24 Şüpheli Yakaladı

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla  Mücadele (KOM) ekiplerinin 12 ayrı yakalamada,  sahte bandrollü içkiler, binlerce sahte bandrollü boş makaron, gümrük kaçağı sigara ve tütün ürünleri, tarihi eserler, tarihi eserleri aramada yardımcı olduğu düşünülen 3 adet detektör ve ekipmanları, sahte ehliyetler, senetler, 3 adet ruhsatsız tabanca ve pompalı tüfek ele geçirdiği belirtildi. Yakalanan 24 şüpheli hakkında Türk Ceza Kanunun 2863 Sayılı Kanuna Muhalefet, 5607 – Sayılı Kanuna Muhalefet,  6136 – Sayılı Kanuna Muhalefet ve  TCK 241 – Tefecilik Yapmak Suçlarından işlem yapıldı, ve 1 şahıs da tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bu haber de ilginizi çekebilir  Marmaris’te Yaban Domuzları Evcilleşiyor

Narkotikçilerin Yakaladığı 6 Şahıs Tutuklandı

Narkotik Suçlarla Mücadele amirliğinin aynı dönemde  uyuşturucu tacirlerine yönelik olarak gerçekleştirdikleri operasyonlarda ise,  44 ayrı yakalamada, 1,62 kilogram esrarın yanısıra metamfetamin, skunk, eroin, bonzai, sentetik hap maddeleri ile hassas terazi ve ruhsatsız 2 tabanca ele geçirildiği bildirildi. 19 şahsa ‘uyuşturucu ticareti yapmak’, 42 şahsa da ‘uyuşturucu madde kullanmak ve bulundurmak’ suçlarından işlem yapıldı. Bunlardan  6’sı tutuklanarak cezaevine gönderildi, 7’si ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

Öte yandan, gözaltında olan şahısların da işlemleri tamamlandıktan sonra adli makamlara sevk edileceği bildirildi.

Marmaris Life

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir