Muğla’da Kasklı Slogan Aranıyor!

  • Ekim 24, 2020
  • 0
  • 267 Görüntüleme

 Kaskın Önemine Dikkat Çekmek Ve Kullanımını Yaygınlaştırmak Amacıyla Slogan Yarışması Düzenlendi

Muğla İl Emniyet Müdürlüğü, motosiklet sürücülerinin kask kullanmasının hayati önem taşıdığına dikkat çekmek amacıyla slogan yarışması düzenledi..  İnternet üzerinden gerçekleşecek yarışmanın başvuruları yarın başlayacak, 15 Kasım’da sona erecek. Seçilecek bir sloganın sahibinin adı kamuoyuyla paylaşılacak,  ve kendisine 1 adet kask hediye edilecek. Seçilmiş slogan da farkındalık etkinliklerinde kullanılacak.

İl Emniyet Müdürlüğü’nden konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada, yarışmanın yanısıra kask kullanımının önemi hakkında bilgi verildi.  Kaskın, sürücünün hayati tehlikesini yüzde 40, kafa yaralanmalarını önleme olasılığını ise  yüzde 70 oranında azalttığının vurgulandığı açıklamada şöyle denildi:

Ölüm Ve Yaralanma Riskini Azaltıyor

“Motosiklet insanların en çok tercih ettiği ulaşım araçlarından biridir. Ekonomik olması, trafikte zaman kazandırması ve kendine has bir kültür yaratması sebebiyle bir yaşam biçimi haline gelmiştir. Ancak takip mesafesi, hız limiti gibi kriterlere bir motosiklet sürücüsünün herkesten iki kat daha fazla dikkat etmesi gereklidir.

Bu haber de ilginizi çekebilir  Tahminlere Göre Marmaris’e Yine Yağmur Geliyor!

Motosiklet kullanıcısının trafikte güvenlik önlemi ‘KASK’ tır. Bir motosiklet ile başka bir araç çarpıştığında bu genellikle ve en çok motosiklet sürücüsünü etkiler. İşte bu yüzden motosiklet kaskı ve koruma ekipmanları kullanmak hayati önem taşır. Motosiklet kaskı kullanmanın, sürücünün hayatını kurtarma ihtimali yüzde 40 oranında, kafa yaralanmalarını ise  yüzde 70 oranında azalttığı tespit edilmiştir.

Başvurular Yarın Başlıyor

Bu amaçla, İlimizde 25.10.2020/15.11.2020 tarihleri arasında KASK KULLANIMI konusunda slogan yarışması yapılacak ve akabinde birinci olan sloganın kullanılacağı kask kampanyası düzenlenecektir.

Vatandaşlarımızın Müdürlümüze ait @EmniyetMugla twitter hesabını etiketleyerek paylaşacağı ve yine Müdürlüğümüze ait muglabilgi@egm.gov.tr adresine göndereceği sloganlar arasından bir tanesi seçilecek, seçilen sloganı gönderen kişiye de 1 adet kask hediye edilecektir.”

Marmaris Life

Fotoğraf: pixabay.com

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir