Muğla Büyükşehirden dev yatırım atağı  

Muğla Büyükşehirden dev yatırım atağı  
Kahvaltılı toplantıya katılan basınb mensupları ile tek tek selamlaşan Osman Gürün geçtiğimiz seçim döneminde yapılan çalışmalar nedeni ile basın mensuplarına teşekkür etti. 

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ile Muğla genelinde görev yapan basın mensupları ile bir araya geldi. Basın buluşmasına Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanları, Muğla Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Süleyman Akbulut, Muğla Büyükşehir Gazeteciler Derneği Başkanı Cem Kaytan ve Muğla genelinde görev yapan yerel ve ulusal basın kuruluşlarında görev yapan gazeteciler, muhabirler ve köşe yazarları katıldı. 
Kahvaltılı toplantıya katılan basınb mensupları ile tek tek selamlaşan Osman Gürün geçtiğimiz seçim döneminde yapılan çalışmalar nedeni ile basın mensuplarına teşekkür etti. Seçimle ilgili görüşlerini dile getiren Başkan Gürün, “Seçim boyunca çok önemli bir görevi yerine getirdiniz. Seçimin sakin bir şekilde geçmesini sağladınız ve vatandaşlar arasında manşetlerle onları ayıran bir yayın ilkesi Muğla’da geçerli olmadı. Bu konuda sizlere teşekkür ediyorum. Muğla’da seçim, yoğun bir mücadele içinde geçti ve vatandaş tercihini bizden yana kullandı. Büyük hadiseler yaşamadan Muğla’da yerel seçimi atlattık” dedi.

“Kılıçdaroğlu ve Türkiye’ye geçmiş olsun” 
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun uğradığı saldırıya da değinen Osman Gürün, “Bu sadece Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan bir saldırı değil. Demokrasiye yapılan saldırıdır. Ülkenin huzuruna yapılan bir saldırıdır. Sayın Kılıçdaroğlu, saldırı sonrası sakinliğini koruyarak ülkenin karışıklığa uğramaması için demokratik tepkisini göstererek farklı eylemler içine partiyi ve bizleri sürüklemedi. Bunu iyi değerlendirmemiz gerekiyor. Şehit hepimizin şehidi. Cenazeye kimlerin katılacağına kimse karar veremez. Şehitlik bizim dinimizde en yüksek paye. Keşke tüm şehit cenazelerine hep beraber katılabilsek. Bu tarz hareketler sahip olduğumuz önemli değerlerin tartışmaya açılmasına yol açıyor. Kılıçdaroğlu’na karşı yapılmış bu hareketin nasıl olduğu, daha önceki bazı söylemlerin bu hareketin yapılmasında tetikleyici rolü var mı, bu iş organize mi araştırılması gerekiyor. Ben sayın genel başkanıma ve Türkiye’ye geçmiş olsun diyorum” diye ifade etti.
Vatandaş tepkisini gösterdi
Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün yerel seçimlerde vatandaşların sandığa sahip çıkarak tepkilerini de gösterdiğini ifade ederek konuşmasının devamında söyle dedi “Bu seçimde vatandaş tepkisini gösterdi. Bizler 4,5 yıl bu parlamento ve Cumhurbaşkanı ile çalışmaya devam edeceğiz. Öyleyse kalan 4,5 yılda ülkenin idare ediliş şeklinin tekrar gözden geçirilmesi gerekiyor. Bizim sıkıntımız öncelikle hukuk ve demokrasi. İkisi olmadan ekonomide ileri gidemeyiz. Şuan gençlerin yüzde 25’i işsiz. Bizim süratle seçim döneminden çıkıp ekonomiye, hukuk ve adalette oluşan eksikleri gidererek topluca hareket etmemiz lazım. Ekonomik sıkıntıyı herkes hissediyor ve bu böyle sürdürülemez. Türkiye İttifakı sözü kendi içinde çok değerli. Ama sadece iki kelime bizim gelecekte ulaşmamız gereken yere bizi ulaştırmaz. Onun içini doldurmamız gerekiyor. Bu ittifakı talep eden en üst makam Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıdan sonra genel başkanımıza geçmiş olsun demedi, yapanlar yakalanacak, ülkemizin barışa ihtiyacı var demedi, demesi gerekirdi. Bu şekilde Türkiye İttifakı sözünün içeriği ortadan kalkmış oldu. Keşke öyle olmasaydı. Çünkü Türkiye’nin sıkıntıya girmesi, hepimizin sıkıntıya girmesi demektir. Şuandaki sistem Türkiye’nin sistemine uymuyor. Bundan bir an önce kurtulup, Mustafa Kemal Atatürk’ün zor şartlarda kurduğu Cumhuriyet’in kurumlarını tekrar ayağa kaldırmamız ve onu Türkiye’nin yönetimi olarak koymamız gerekiyor. Anlaşıldı ki bu sistem ülkemiz şartlarına uygun değil” dedi.

“2 Milyar 737 Milyon yatırım yapacağız” 
Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün konuşmasının sonunda,5 yıllık dönemde Muğla genelinde yapılacak olan yatırımlar hakkında da bilgi verdi. Gürün Muğla’da altyapı çalışmaları için yaklaşık 5 Milyar TL yatırım planlandığını ifade ederek  “Yerel yönetim olarak biz 13 ilçemize eşit mesafede ve  öncelikler tanıyarak hizmet etmeye devam edeceğiz. Geçen dönem Muğla’da 5 yıl içinde en fazla yatırımı Muğla Büyükşehir Belediyesi yaptı. 1 Milyardan fazla yatırım yaptık. Bunun içinde Büyükşehir Belediyesine   devredilen borçlarda bulunmakta. Önümüzdeki dönemde ise tüm Muğla genelinde altyapı ile ilgili çok önemli yatırımlar yapacağız. Önümüzdeki dönem ödeyeceğimiz borçla beraber  hedefimiz 2 Milyar 737 Milyon yatırım yapmak. Bu çok önemli bir rakam. Muğla’ya alt yapı için harcanması gereken toplam para ise 5 Milyar lira. Bunun 1 Milyar lirasını önümüzdeki dönemde vereceğiz. Daha 4 Milyar TL yatırım yapılması gerekiyor” dedi.