Muğla Büyükşehir İtfaiyesi Sualtı Arama Kurtarma Ekibi Kuruyor

  • Mayıs 27, 2021
  • 0
  • 143 Görüntüleme
Muğla Büyükşehir Belediyesi Sualtı Arama Kurtarma

Muğla Büyükşehir İtfaiyesi Sualtı Arama Kurtarma (SAK) Ekibi Kuruyor

Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı bünyesinde Sualtı Arama Kurtarma Ekibi kurulması için çalışmalar başladı.

Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi, sualtı arama kurtarma ekibi için çalışmalara başladı. Sualtı arama kurtarma ekibi, baraj, göl, gölet, akarsu ve inşaat temeli gibi alanlarda görev yapacak. Sualtı Arama Kurtarma Ekibi oluşabilecek kayıp, kaza ve boğulma ihbarlarında müdahalede bulunabilecek. Bu amaçla İtfaiye ekipleri sorumluluğunda dalgıç personel yetiştirilmesi için sualtı ve su üstü arama kurtarma ihtisas eğitimleri başladı.

SAK eğitimlerinin tamamlanmasının ardından ekipman ve araç alımı gerçekleştirilecek. Ardından İtfaiye Daire Başkanlığı bünyesinde ekip kurularak faaliyetlerine başlayacak.

Muğla genelinde 13 ilçe 38 istasyon, 497 personel, 140 araç ve köylere 140 ilk müdahale tankeri dağıtılacak. Bu sayede vatandaşların can ve mal güvenliği için 7/24 görev başındaki itfaiye teşkilatının, kurulacak Su Altı Arama Kurtarma ekibiyle müdahale alanı da genişleyecek.

Marmaris Life

Zeren Çığ

 

 

 

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir