Minik Öğrenciler Eğitime Dikkat Çekti

Minik Öğrenciler Eğitime Dikkat Çekti

Öğrenciler Yürüyüş Düzenledi

İlköğretimin önemine dikkat çekmek isteyen ilkokul öğrencileri ağaç, kitap ve kalem kostümleriyle yürüyüş yaptı.İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 2019-2020 eğitim-öğretim yılı, İlköğretim Haftası kutlamaları kapsamında eğitimin önemine dikkat çekmek için yürüyüş düzenlendi. Yürüyüşe Marmaris Belediyesi Başkan Yardımcısı Hakan Köksal, İlçe Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan, ilkokul öğrencileri, veliler ve öğretmenler katıldı.

Doğana Sahip Çık


Bazı öğrenciler ağaç, kitap ve kalem kostümleri giydi. Çocuklar ellerinde 'Kalem kılıçtan daha güçlüdür', 'İlköğretim geleceğin temelidir' ve 'Toprak, tohum ve fidanlar biziz' dövizleri taşıdı. Çocuklar yürüyüş boyunca 'Doğana sahip çık' sloganı da attı. Şarkılarla yürüyen kostümlü çocukları gören turistler cep telefonuyla fotoğraf ve video çekerek alkışlarla gruba destek verdi.
Belediye önünden başlayan yürüyüş, Atatürk Anıtı’nda son buldu. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve şehitler adına saygı duruşunda bulunan katılımcılar, İstiklal Marşı'nı okudu. İlçe Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan, "İlçe merkezindeki ilköğretim okulu öğrencileri, veliler ve öğretmenler bir araya gelerek İlköğretim Haftası'nda farkındalık yürüyüşü düzenledik. Yürüyüşte yeni ders zili ve çocuk marşları çalındı. Hep birlikte eşlik ettik" dedi.

 

Sitemizdeki "İşte Marmaris Kaymakamı!” haberine buradan ulaşabilirsiniz...