Minik Eller Fidan Dikti

Minik Eller Fidan Dikti

Minik Eller Fidan Dikti

İlkokul öğrencileri, Marmaris Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün desteğiyle fidan dikme sevinci yaşadı. Yöreye özgü sığla fidanları şarkılar eşliğinde toprakla buluştu. 
Marmaris Şehit Ahmet Benler İlköğretim Okulu 4/A sınıfı öğrencileri, öğretmenleri Hülya Büyüktuna ve velileri ile birlikte yeşil alanların çoğalmasına dikkat çekmek için sığla fidanı dikti. Çocukların çevre bilincini erken yaşta edinmeleri amacıyla gerçekleştirilen etkinlik için Park ve Bahçeler Müdürlüğü Armutalan Mahallesi, Çakırlar Sokak)ta bulunan alanı önceden hazırladı. Etkinliğe, Sığla Kültür Sanat ve Çevre Derneği Başkanı Hakkı Çopuroğlu da gitarıyla destek verdi. 

Fidanları Toprakla Buluşturdular

Önce Park ve Bahçeler Müdürlüğü görevlilerinden ağaç dikiminin nasıl yapılacağını öğrenen çocuklar ardından fidanları toprakla buluşturdu. Fidanlara su verildikten sonra çevre gönüllüsü Hakkı Çopuroğlu çocuklara gitarı eşliğinde şarkılar söyledi. Sınıf Öğretmeni Hülya Büyüktuna, “Geleceğimizin teminatı çocuklarımıza çevre bilincini küçük yaşlardan itibaren aşılamakla yükümlüyüz. Yeşil alanların çoğalmasına dikkat çekmek ve çevre duyarlılığı yaratmak için bu etkinliği düzenledik. Bize destek olan Marmaris Belediyesi’ne, Marmaris Orman İşletme Müdürlüğü yetkililerine ve Sığla Kültür Sanat ve Çevre Derneği Başkanı Hakkı Çopuroğlu’na teşekkür ediyoruz” dedi.
 

Sitemizdeki "Muğla Büyükşehir Kıl Keçisi ile Aile Ekonomisine Destek Verecek” haberine buradan ulaşabilirsiniz...