İşte Türk, Ukrayna ve Rus Pilotların Müdahale Anı: "DAVAY!"

Türk, Ukrayna ve Rus Pilotlar'dan Muğla'da Yangına Müdahale: "Davay!"

Muğla Orman Bölge Müdürlüğü Milas'ta yine başarılı bir yangın söndürme operasyona yaparken helikopterdeki kameraya pilotların müdahale anında yaptığı Rusça konuşmalar yansıdı. Üç milletten pilotların ve görevlilerin katıldığı söndürme anının en kritik kelimesi ise "Davay" oldu! Rusça'da "Hadi Ama, Hadi, Tamam" anlamlarında kullanılan "Davay" kelimesi tam söndürme noktasına geldiğinde kullanılırken kamerlara yansıdı.

Milas'ta Ormanlık Alanda Çıkan Yangın Rekor Sürede Söndürüldü

Bugün nedeni henüz belirlenemeyen, Milas Demirciler mahallesi ormanlık alanında çıkan yangına Milas Orman İşletmesi Karacahisar Şefliği anında müdahale ederek yangın yayılmadan kontrol altına aldı. Yangın söndürme çalışmaları bir buçuk saat sonunda netice verdi ve büyümeden söndürüldü.

102 Personel Yangına Müdahale Etti

Demirciler Mahallesinde  Ormanlık alanda başlayan yangına saat 15:43’de Milas Orman İşletmesi Karacahisar Şefliği ilk müdahale yaparak etraftaki geniş ormanlık alana sıçramadan söndürmeyi başardı. Yangın söndürme çalışmalarına 13 Arazöz, 2 İlk Müdahale Aracı, 4 Pikap, 5 Su İkmal Aracı, 3 Dozer, 3 Treyler, 4 Helikopter, 4 Teknik Personel, 3 Memur, 75 Yangın Söndürme İşçisi ve 20  Mükellef katıldı.

Nedeni Henüz Belirlenemedi

Yangın 17:15’ te kontrol altına alınıken soğutma çalışmaları devam ediyor. Yangının çıkış sebebi Muğla Orman Bölge Müdürlüğü ve güvenlik kuvvetlerince araştırılıyor.

Enver Demirci: "Üç Milletten Pilotumuz Var!"

Videonun Marmaris Life Dergisine ulaşması üzerine aradığımız ve Marmaris'ten başarılı çalışmaları ile tanıdığımız Muğla Orman Bölge Müdür Vekili Enver Demirci'ye yabancı pilotları sorduğumuzda Türk, Rus ve Ukraynalı pilotların birlikte yangınlara müdahale ettiğini açıkladı. Başarılı müdürümüze ve Muğla Orman Bölge Müdürlüğü'nün kahraman personeline ve pliotlarına teşekkürlerimizi sunarız.