Mehmet Oktay : Amaçları kazanmak değil AKP kazansın istiyorlar

  • Nisan 4, 2020
  • 0
  • 356 Görüntüleme

31 Mart 2019 Pazar günü gerçekleşecek olan Mahalli idareler seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisinden Marmaris Belediye başkanlığı için aday olan Mehmet Oktay seçimlere 1 gün kala son seçim mitingi Atatürk meydanında düzenledi.  CHP Marmaris Belediye Başkan Adayı Mehmet Oktay’ın mitingine CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban, CHP ilçe yönetimi, Belediye Meclis üyesi adayları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Şenlik havasında gerçekleşen mitingde ünlü sanatçı Onur Akın’da sahne alarak sevilen şarkılarını seslendirdi. Seçim yasakları öncesinde son kez seçmenlere seslenen Mehmet Oktay “Martın sonu bahar demiştik. İşte bahar geldi. Size şeref sözü veriyorum Marmaris’i huzura kavuşturacağız” dedi.
62 gün önce CHP parti yönetimi tarafından Marmaris Belediye Başkan Adayı olarak adı açıklanan ve yoğun bir tempo ile seçim çalışmalarını yürüten Mehmet Oktay son seçim mitingini Atatürk meydanında düzenledi. Yoğun bir kalabalık ile gerçekleşen mitingte alkışlar eşliğinde sahneye çıkan Mehmet Oktay,Martın sonu bahar demiştik işte bahar geldi diyerek sözlerine başladı. Oktay anlatmaya değil sizleri dinlemeye geldim diyerek sözlerini şöyle sürdürdü “62 gündür tüm Marmaris’i karış karış gezdik. Herkesin dertlerini dinledik çözüm nasıl buluruz diye ekibimizle toplantılar yaptık. Her buluşmamızda anlatmaya değil sizleri dinlemeye geldim. Yapacağımız çok şey var yürüyeceğimiz uzun bir yol var. Bu yolculukta kadınlarımızı üretime kazandıracağız. Mahalle kreşlerini açarak çocuklarımızın eğitimine destek vereceğiz. Altyapı faaliyetleri başta olmak üzere  Marmaris sporu yeniden kuracağız. Her detayı ile engelsiz bir şehir yapacağız. Yol su altyapı sorunlarını kökten çözeceğiz.” diyerek projelerinden bahsetti.

Mehmet Oktay Marmaris’in daha ileri gitmesi için neler yapmak istediklerini bir kere daha hatırlatarak tek adam zihniyetinden hem Marmaris’i hem de Muğla’yı kurtaracaklarını ifade ederek sözlerini şöyle sürdürdü “Ben tüm ziyaretlerimde siyasete girmeyeceğim ve siyasetimi hizmetlerimle yapacağım dedim. Bugünde sadece Baharı gelişi konuşmak istemiştim ama maalesef bazı gerçekleri hatırlatmak gerek. Mustafa Kemal Atatürk’ün söylediği gibi işte zor şartlardan şimdi geçiyoruz. 17 yılın sonunda ülkenin durumu ortada. Tarımı, hayvancılığı bitirdiler. Ekonomi çöktü. Adım adım bizi bu noktaya getiren bir zihniyet var. Tek adam ve onun AKP zihniyeti. Bu zihniyet şimdi gözlerini Marmaris’imize Muğla’mıza dikmiş vaziyette. Ellerini ovuşturarak cennetimize bakıyorlar. Ormanlarımızı koylarımı köylerimiz talan etmek istiyorlar. Bunun için yazlık sarayla başladılar. Köylünün topraklarına neler olduğunu hatırlayın. Marmaris’i peşkeş çekmek için herşeyi hazırladılar. Tek adam herşeyi eline aldı ama tek şeyi alamadı sizlerin gücünü belediyenin gücünü alamadı. Ama gönlünüzü ferah tutun bayrağımızı cumhuriyetin kalesinden kimse indiremeyecek”
“Kendisine teşekkür ediyoruz ancak” 
“Mevcut başkan 99 yılında partimize üye oldu. 2004 yılında kendisini belediye başkanlığına taşıdık. CHP olarak görevlendirdiğimiz Sayın Acar 15 boyunca görevine devam etti. 15 yıl uzun bir zaman. Bu süreçte yaptığı güzel işler tabiki oldu. Marmaris’e kim bir çivi çaktıysa minnettarız. Marmaris’e verdiği emekler ve yaptıkları içinde kendisine teşekkür ediyoruz. Ancak biz CHP yiz patimizin ilkeleri, sosyal demokrat ve çağdaş belediyeciliğin esasları var. Ülkemizde tek adam rejimine karşı mücadelemiz devam ederken Marmaris’te de bir tek adam yönetimi oluştu. Belediye  bir kibir kulesi oldu.Halka tepeden bakıldı. Marmaris yaşayanı ötekileştirildi. Kayırmacılık üst düzeye çıktı. Demokratik yönetim terk edildi. Partimiz buna dur dedi ve mecvut belediye başkanını aday göstermedi. Kin, nefret ve tehdit söylemleriyle karşınıza aday oldu. Kendisi, ekip arkadaşları ve tüm Marmaris biliyor ki amacı seçimi kazanmak değil. Bize seçim kaybettirmek. AKP kazansın istiyorlar. Ama bu projeye Marmaris asla izin vermeyecek. Gün bu oyunu bozma günüdür”
Cenneti huzura kavuşturmanın zamanı geldi.
“Biz bu saldırılara boyun eğmeyiz, biz bu işbirlikçilere izin vermeyiz. Marmaris’i ranta teslim etmeyiz. Etmiyoruz. Muğla’da oyun daha başka. Partimiz ve İYİ parti oyunu fark etti. İttifakın karşısına doğrudan çıkamadılar. Ne koparırsak kardır diyorlar. Muğla’da AKP ye oy değil ders vereceğiz. Biz kocaman bir aileyiz. Marmaris’te olduğu gibi büyükşehirde de Martın sonu bahar. Cennet Marmaris’i huzura kavuşturmanın zamanı geldi. Ortak akılla en iyisini bulacağız. Üretimi arttırarak hakça paylaşacağız. Cumhuriyetin kalesini sonuna kadar savunacağız”
Size şeref sözü veriyorum
“Marmaris’te korku değil güven kazanacak. Talan değil doğa kazanacak. Kibir değil tevazu kazanacak: Marmaris’te CHP kazanacak. Siyasi hayatımda tutamayacağım hiçbir sözü vermedim ve  şimdi size Mehmet Oktay sözü veriyorum. Sizlere hep saygılı olacağım. Kimseyi ötekileştirmeyeceğiz. İşi aşı emeği her zaman  gözeteceğim. Harcadığım her kuruşun hesabını vereceğim. Size şeref sözü veriyorum. Kin ve nefrete son veriyoruz. Barışıyoruz ve herkesle kucaklaşıyoruz ve geliyoruz. Kibir kulelerini yıkarak Marmaris’i huzura kavuşturmaya geliyoruz”

Mehmet Oktay’ın konuşması sonrasında CHP Marmaris Belediye Meclis üye adayları tek tek çağrılarak vatandaşlara tanıştırıldı. Miting sonrasında ise ünlü sanatcı ve besteci  Onur Akın sahne aldı. Akın sevilen şarkılarını seslendirerek vatandaşları coşturdu.Yaklaşık 1 saat süren konser sonrasında Onur Akın verilen sürenin sona ermesi nedeniyle istemesede sahneden inmek zorunda kaldı.

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir